Як повідомив головний педіатр Закарпатській області Михайло Радь, вакцинація по області відбувається у 637 щеплювальних пунктах, до роботи залучено 260 лікарів та 770 працівників середнього медичного персоналу. Кожна дитина перед щеплення оглядається лікарем і наступного дня після вакцинації її стан здоров’я обов’язково контролюється. Жодних випадків ускладнень внаслідок щеплювання не зафіксовано. Михайло Радь наголосив, що вакцинація є єдиним ефективним шляхом захисту дітей від небезпечного захворювання – поліомієліту.
Передбачено 3 тури імунізації. 1-й тур триває 3 тижня — з 21 жовтня до 6 листопада ( в нашій області подовжено до 13 листопада). Протягом цього часу будуть вакцинувати дітей у віці від 2 міс до 6 років, незалежно від того, чи робили дитині щеплення раніше. Перерва між 1-м і 2-м туром становить 1 місяць. Відрахування інтервалу між раундами відбувається від останнього дня попереднього раунду вакцинації ОПВ.
2-й етап триватиме 2 тижні. У ході 2-го туру буде вакциновано тих самих дітей. У 3-му турі вакцинацію пройдуть діти у віці від 6 до 10 років.
Також Михайло Радь зауважив, що діти, які взагалі не проходили вакцинацію проти поліомієліту, отримують 1-ше щеплення ІПВ-вакциною (ІПВ або у складі комбінованих вакцин) та в подальшому можуть бути вакциновані ОПВ але не раніше, ніж через 14 днів після отримання ІПВ.