Реклама B3

В Ужгороді волонтери домовилися із ветеринарами про співпрацю у напрямку ідентифікації та чіпізації тварин

За ініціативою ГО «Кінологічний клуб «Лайка» в Ужгороді відбувся семінар «Сучасні методи ідентифікації тварин». До міста завітали президент ГО «Центр сприяння ідентифікації тварин» Віктор Копач та голова ГО « А-chip» Василь Дуб.

В Ужгороді волонтери домовилися із ветеринарами про співпрацю у напрямку ідентифікації та чіпізації тварин

Як розповів Василь Дуб, в Ужгороді волонтери роз’яснюють та презентують програму чіпування собак та котів, що відповідає європейським стандартам.  

"Всі країни ЄС давно впровадили програми реєстрації та ідентифікації домашніх тварин, а в разі відсутності чіпу у тваринки її господаря чекає великий штраф. Це стає таким собі - запобіжником, через що власники тварин - не викидають своїх улюбленців на вулицю. Натомість загублених тваринок можна легко знайти. Всі ці заходи запобігають появі безпритульних тварин. Крім того, при ідентифікації, в електронну базу даних вносяться дані про отримане (відсутність) щеплення. Тому тварини регулярно  отримують щеплення від сказу, чим можна запобігти спалаху цього, вкрай небезпечного захворювання», - розповів голова ГО Віктор Копач.

Організація «Центр сприяння ідентифікації тварин» під його керівництвом розробила свою програму ідентифікації тварин - animal.id., яка повністю адаптована до України. Крім того, ця програма вже успішно працює в таких містах, як: Луцьк, Львів, Мукачево.

"На жаль, наше законодавство не вимагає обов’язкової ідентифікації тварин, тому ми працюємо через громадські організації та виходимо на співпрацю з представниками  органів місцевого самоврядування, які розуміють, що без взяття на облік тварин та  відповідальності власників перед останніми - проблему не вирішити. Практика м. Луцька показала, що при комплексному підході до вирішення проблеми наявності безпритульних тварин на вулицях, їх кількість за пару років значно зменшилася. Комплексно - це впровадження в місті правил утримання тварин, обов’язкового чіпування, створення  спеціалізованого підприємства, яке займається відловом та утриманням безпритульних собак. Звичайно, що процес обов’язкової ідентифікації собак може зайняти біля двох років, тому починати треба якнайшвидше. Окрім того, ми пропонуємо транспондери (чіпи) українського виробництва, які значно дешевше за імпортні. Однак, успішною програма може стати тільки тоді, якщо до її втілення долучиться міська влада. Всі ветеринари міста, не залежно від форми власності, повинні  проводити ідентифікацію та реєстрацію тварин. Крім того, ця процедура має бути доступна для людей, в тому числі й у фінансовому плані. Так, за підтримки міста можна проводити акції по пільговій ідентифікації, постійно вести роз’яснювальну робота з населенням, через засоби масової інформації, як-то газети  та телебачення. Кожний власник собаки має розуміти, що  ідентифікація  унеможливіть  загублення собаки , тварини будуть вчасно вакциновані, а значить безпечні для оточуючих. І як кінцевий результат - призведе до зникнення безпритульних тварин в місті», - упевнений ВІктор Копач.

Позитивно, що на семінарі були присутні ветеринари Ужгорода, які підтримали ідею впровадження ідентифікації та погодилися співпрацювати у цьому напрямку. Кожен ветеринар отримав подарунковий сертифікат, у розмірі 200 гривень на знижку (при закупівлі чіпів). 

 
22 жовтня 2015р.

Теги: ідентифікація, чіпізація, тварини

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

04:26
У четвер колективу УСР в Закарпатській області представлять нового очільника – Тимура Квеквескірі Фото новина
02:22
Новий КПП "Велика Паладь-Нодьгодош" на угорському кордоні відкриють 8 квітня
23:17
/ 1
У Перечині за 50 млн грн відремонтують школу для релокації ліцею з Краматорська Фото новина
20:13
ФОТОФАКТ. В Ужгородському замку оселилися сірі сови з совенятами
16:03
/ 2
ФОТОФАКТ. В Ужгороді муніципальні автобуси прикрасили до "Сакура Фесту"
14:44
В Ужгороді вчасно врятували від вогню приватний будинок Фото новина
03:37
/ 4
Кулеметник "Абрамс"
21:48
/ 1
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 4
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 16
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 15
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
» Всі новини