В Ужгороді волонтери домовилися із ветеринарами про співпрацю у напрямку ідентифікації та чіпізації тварин

За ініціативою ГО «Кінологічний клуб «Лайка» в Ужгороді відбувся семінар «Сучасні методи ідентифікації тварин». До міста завітали президент ГО «Центр сприяння ідентифікації тварин» Віктор Копач та голова ГО « А-chip» Василь Дуб.

В Ужгороді волонтери домовилися із ветеринарами про співпрацю у напрямку ідентифікації та чіпізації тварин

Як розповів Василь Дуб, в Ужгороді волонтери роз’яснюють та презентують програму чіпування собак та котів, що відповідає європейським стандартам.  

"Всі країни ЄС давно впровадили програми реєстрації та ідентифікації домашніх тварин, а в разі відсутності чіпу у тваринки її господаря чекає великий штраф. Це стає таким собі - запобіжником, через що власники тварин - не викидають своїх улюбленців на вулицю. Натомість загублених тваринок можна легко знайти. Всі ці заходи запобігають появі безпритульних тварин. Крім того, при ідентифікації, в електронну базу даних вносяться дані про отримане (відсутність) щеплення. Тому тварини регулярно  отримують щеплення від сказу, чим можна запобігти спалаху цього, вкрай небезпечного захворювання», - розповів голова ГО Віктор Копач.

Організація «Центр сприяння ідентифікації тварин» під його керівництвом розробила свою програму ідентифікації тварин - animal.id., яка повністю адаптована до України. Крім того, ця програма вже успішно працює в таких містах, як: Луцьк, Львів, Мукачево.

"На жаль, наше законодавство не вимагає обов’язкової ідентифікації тварин, тому ми працюємо через громадські організації та виходимо на співпрацю з представниками  органів місцевого самоврядування, які розуміють, що без взяття на облік тварин та  відповідальності власників перед останніми - проблему не вирішити. Практика м. Луцька показала, що при комплексному підході до вирішення проблеми наявності безпритульних тварин на вулицях, їх кількість за пару років значно зменшилася. Комплексно - це впровадження в місті правил утримання тварин, обов’язкового чіпування, створення  спеціалізованого підприємства, яке займається відловом та утриманням безпритульних собак. Звичайно, що процес обов’язкової ідентифікації собак може зайняти біля двох років, тому починати треба якнайшвидше. Окрім того, ми пропонуємо транспондери (чіпи) українського виробництва, які значно дешевше за імпортні. Однак, успішною програма може стати тільки тоді, якщо до її втілення долучиться міська влада. Всі ветеринари міста, не залежно від форми власності, повинні  проводити ідентифікацію та реєстрацію тварин. Крім того, ця процедура має бути доступна для людей, в тому числі й у фінансовому плані. Так, за підтримки міста можна проводити акції по пільговій ідентифікації, постійно вести роз’яснювальну робота з населенням, через засоби масової інформації, як-то газети  та телебачення. Кожний власник собаки має розуміти, що  ідентифікація  унеможливіть  загублення собаки , тварини будуть вчасно вакциновані, а значить безпечні для оточуючих. І як кінцевий результат - призведе до зникнення безпритульних тварин в місті», - упевнений ВІктор Копач.

Позитивно, що на семінарі були присутні ветеринари Ужгорода, які підтримали ідею впровадження ідентифікації та погодилися співпрацювати у цьому напрямку. Кожен ветеринар отримав подарунковий сертифікат, у розмірі 200 гривень на знижку (при закупівлі чіпів). 

 
22 жовтня 2015р.

Теги: ідентифікація, чіпізація, тварини

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини