Так, студентам розповіли, наголосивши на тому, що вживати алкоголь можна з 21 року, що таке акцизний податок, алкогольні напої, виноробна продукція, що слід розуміти під маркою акцизного податку. Зокрема, фахівці зазначили, що наявність марки акцизного податку є одним з механізмів боротьби з тіньовим оборотом алкогольної продукції. Її наявність свідчить про повноту сплати податкового зобов`язання підприємством-виробником до держбюджету, легальність ввезення та реалізації цих виробів на території України.
Лектори наголосили, що на кожну марку наносяться, зокрема, такі реквізити: «Україна»; «марка акцизного податку»; позначення виду марки, що складається з початкових літер слів "алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція) – «АВ ЛГП», «алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)» – "АВ ВП «алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)» – «АІ ЛГП», «алкоголь імпортний (виноробна продукція)» «АІ ВП», «тютюн вітчизняний з фільтром» – «ТВ ЗФ», «тютюн вітчизняний без фільтра» – «ТВ БФ», «тютюн імпортний з фільтром» – «ТІ ЗФ», «тютюн імпортний без фільтра» «ТІ БФ»; індекс регіону України, що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) або двозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюнових виробів) через скісну риску та сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака, крім суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв.
Акцизні марки для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для ввезених на митну територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів дизайном та кольором.
Так, для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва акцизні марки виготовляються в зеленій та червоній кольоровій гамі; для маркування алкогольних напоїв імпортного виробництва – фіолетовій та помаранчевій кольоровій гамі; для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва – в зеленій кольоровій гамі; для тютюнових виробів імпортного виробництва – синій кольоровій гамі.
На акцизних марках для маркування алкогольних напоїв наноситься сума акцизного податку, сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака.
Наприклад, на акцизних марках для маркування пляшки лікеро-горілчаної продукції ємністю 0,5 літра та міцністю 40% об'ємних одиниць сума акцизного податку за одиницю продукції становить 14,106 грн.
Також працівники фіскальної служби краю розповіли студентам про виробників алкогольних напоїв, які працюють у Закарпатській області та зазначили, що виробників тютюнової продукції у нас наразі немає.
Насамкінець студенти мали змогу подивитись на зразки акцизних марок та фальсифіковану алкогольну продукцію, яку було вилучено працівниками Головного управління ДФС у Закарпатській області, повідомляє відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.
Да Русина 2015-10-15 / 18:06:59
АВ ЛГП, АВ ВП, АI ЛГП, АІ ВП, ТВ ЗФ, ТВ БФ, ТІ ЗФ, ТІБФ. А ще индекси, серии, марки , суми...от Вам и лабораторна робота.
русин 2015-10-15 / 17:26:11
а практичні та лабораторні заняття будуть?