Про це йдеться у відповіді на електронну петицію № 22/000048-еп, розміщену на офіційному сайті глави держави.
На думку Порошенка, це може не відповідати тяжкості кримінального правопорушення порівняно з іншими злочинами.
Президент нагадує, що згідно з чинним законодавством кримінальна відповідальність за вказаний злочин передбачена статтею 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою" Кримінального кодексу.
Санкція зазначеної статті передбачає міру покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.
На сьогодні згідно з чинним кримінальним законодавством максимальний строк позбавлення волі становить до п'ятнадцяти років за особливо тяжкий злочин, у тому числі поєднаний з умисним позбавленням життя людини.
Внесення зміни лише до однієї статті Кримінального кодексу щодо посилення міри покарання державним службовцям до двадцяти років позбавлення волі може не відповідати тяжкості кримінального правопорушення порівняно з іншими злочинами, передбаченими кримінальним законодавством, зазначає Порошенко.
На рівень хабарництва більше впливає не суворість, а невідворотність покарання. А тому пріоритетом є проведення судової реформи.
З огляду на викладене зазначене питання не можна розглядати окремо без комплексного підходу до змін у діюче кримінальне законодавство, наголосив президент.
Електронну петицію "Збільшення міри покарання державним службовцям за хабарництво" ініціював Олександр Марченко. З часу розміщення на сайті президента - 29 серпня її підписали 29 тисяч 736 громадян при 25 тисячах мінімально необхідних для розгляду в АП.