На прокурорські посади у Західній Україні претендує лише 3% людей не з системи

На прокурорські посади у західноукраїнських областях претендують лише 2-3% осіб, які раніше не працювали у системі прокуратури.

Про це 10 вересня на прес-конференції про підсумки першого етапу тестування майбутніх прокурорів та результати громадського спостереження за цим процесом повідомила секретар Консультативної ради при прокуратурі Львівської області, представниця ГО «Варта 1» Ярина Курівчак.

«За нашими даними, цей відсоток є надзвичайно маленький. Це не більш як 2-3%. Це не є офіційні дані, а наше припущення по тих протоколах, які ми зафіксували», – повідомила Я.Курівчак.

«Це дуже маленька кількість. Але все ж таки, якщо знайшлися люди, які відважуються йти на керівні посади (конкурс для «зовнішніх» персон відбувається виключно на керівні посади) – це вже добре», – вважає вона.

Голова Консультативної ради при прокуратурі Львівщини Антон Подільчак додав, що люди, які мають бажання долучитися до роботи у прокуратурі, мають можливість скласти тести на рівні з чинними прокурорами.

«Але, на жаль, результати «зовнішніх» кандидатів, які не є працівниками прокуратури, статистично поки що виглядають дещо гіршими, ніж результати працівників прокуратури», – зауважив він.

За словами А.Подільчака, 26 представників активних громадських організацій здійснювали спостереження за тестуванням майбутніх прокурорів, яке проходило у Львові 5-6 вересня. Суттєвих порушень виявлено не було. Однак, активісти проводили паралельну фіксакцію результатів конкурсу, аби запобігти можливим фальсифікаціям.

Як повідомив представник Консультативної ради при прокуратурі Львівщини, юрист Роман Величко, відомості з результатами тестувань кандидатів у прокурори не були належно захищені – їх вписували на аркушах А4, скріплених степлером. У подальшому ці відомості та електронні результати тестування потрапляють у Київ в один департамент Генпрокуратури.

«Аби не допустити зловживань, усі відомості з результатами тестувань були продублювали представники громадськості», – повідомив Р.Величко.

«Якщо усвідомити, що всі результати публічного тестування – електронні і письмові відомості – зберігаються у межах однієї структури в ГПУ, то громадський моніторинг і паралельні протоколи – це єдиний варіант і спосіб звірити чи перевірити будь-яку інформацію. Це дуже важливо», – підкреслила громадська активістка Світлана Півень.

Представник Консультативної ради при прокуратурі області, юрист Галина Янко додала, що активісти звернулися до ГПУ про те, щоб представники громадськості були присутні на вирішальному етапі конкурсу для претендентів у прокурори – на співбесідах.

Учасники прес-конференції звернулися до громадян із проханням надавати у Консультативну раду при прокуратурі області факти неправомірної діяльності прокурорів, щоб не допустити їх призначення на нові посади. Адже попереду ще три етапи конкурсу.

Як повідомлялося, перший етап конкурсу на заміщення вакантних посад у місцевих прокуратурах західного регіону України відбувся у Львові 5-6 вересня.

10 вересня 2015р.

Теги: прокурор

НОВИНИ: Різне

10:11
Чиста правда: чому важливо використовувати якісну артезіанську воду не лише для пиття, а й для приготування їжі
16:27
Головні критерії вибору клініки пластичної хірургії, якими варто керуватися
12:46
Чому варто придбати букет гортензій в інтернет-магазині DonPion
23:11
Секрети здорового сну: як організувати свій відпочинок правильно
06:19
/ 3
Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія позбавили українського громадянства
21:59
Стиль і комфорт: чому кросівки стали обов’язковим елементом жіночого гардероба
21:51
Очищення повітря в приміщеннях: як досягти ідеального результату
04:17
/ 1
орбан: ми зупинили вступ України до Євросоюзу
15:39
Чому не варто економити на бетоні і де його можна замовити
15:00
Чоловічий EDC: що носять із собою сучасні чоловіки
03:28
Зеленський на саміті ЄС заявив, що виконав вимоги вступних переговорів щодо угорщини
03:16
Усі країни ЄС, крім Угорщини, підтримали допомогу Україні на 30,6 млрд євро
03:11
Усі лідери ЄС, крім орбана, виступили за переговори з Україною та звернулися до ЄК
01:06
/ 1
У орбана оголосили результати пропагандистського "референдуму" щодо України в ЄС - 95% "проти"
21:28
Дитяче взуття оптом: як сформувати вигідний асортимент для будь-якого сезону
13:22
Дитяче взуття онлайн: як обирати, щоб не прогадати
22:01
Що треба знати про ламінат
20:17
Канадські монети та їхні особливості
20:12
Чим відрізняється терапевт від сімейного лікаря
19:07
Словаччина отримала €101 млн і фіцо вже підтримує вступ України в ЄС
05:42
Президент Словаччини готує скасований у січні візит в Україну
17:43
/ 3
фіцо: Словаччина не має підстав страждати через Україну
15:28
Чому ми боїмося просити допомоги: психологія сорому і онлайн-консультації
23:44
Авто з Європи vs. авто із США: що краще для українського ринку
06:44
Ізраїль атакував Іран
» Всі новини