Про це пише Радіо Свобода.
Як повідомила прес-служба суду, тільки прокурор МКС може вирішити, чи просити суддів дозволу на початок розслідування, якщо вона вирішить, що наявна інформація дає достатні підстави для цього.
Якщо ж розслідування буде відкрите, то, знову ж, тільки прокурор Міжнародного кримінального суду може вирішити на підставі зібраних доказів, чи просити суддів про ордери на арешт чи виклики до суду осіб, яким будуть висунені звинувачення відповідно до юрисдикції МКС.
Раніше, 8 вересня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що вручив секретареві Міжнародного кримінального суду Германові фон Гебелю заяву Верховної Ради України про визнання юрисдикції цього суду у справі злочинів, підсудних МКС і скоєних на території України з 20 лютого 2014 року.
Раніше, на початку квітня 2014 року, Україна вже подала схожу заяву про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо підозрюваних злочинів, скоєних попередньою владою в період протистояння Майдану по всій країні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014-го. Ту заяву Верховна Рада ухвалила наприкінці лютого 2014 року.
Україна ще не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, бо існували застереження, що він може не відповідати чинній Конституції. Але статут передбачає можливість, що й без ратифікації держава може визнати юрисдикцію суду в певних справах, подавши про це належну заяву.
Міжнародний кримінальний суд розглядає такі найсерйозніші злочини, що стосуються всієї міжнародної спільноти, як геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини і злочин агресії.
Росія постійно стверджує, що взагалі не причетна як держава до подій останнього часу в Україні, всупереч численним доказам її прямого втручання.