Відтак під час заходу розглянули питання щодо стану забезпечення учасників АТО земельними ділянками відповідно до законодавства, підготовки і затвердження перспективних планів формування територій громад областей.
Як доповів заступник начальника головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області Володимир Токар, на сьогодні до органів влади та місцевого самоврядування подано 2681 заяву на отримання земельних ділянок бійцями АТО та членами їх сімей. На 1231 земельну вже надано дозвіл на розробку документації із землеустрою, з яких затверджено 280 проектів землеустрою.
Із 1231 дозволів фахівці головного управління надали дозволів на розробку проектів землеустрою по 988 земельних ділянках. Зокрема: прийнято наказів для індивідуального садівництва – 786, для ведення особистого селянського господарства – 202, з яких 233 проектів уже затверджено. На даний час місцевими радами області зазначеній категорії громадян надано 243 дозволів на загальну площу 18,93 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, 47 ділянок вже отримано.
Присутній на засіданні секретар Ужгородської міської ради Богдан Андріїв повідомив, що до мерії на розгляд подано 635 клопотань про надання дозволів щодо відведення земельних ділянок для житлового будівництва із яких на черговій сесії міськради, яка відбулася 31 липня 2015 року, надано дозволи на 35 земельних ділянок.
Втім посадовець зауважив, що через відсутність вільних земельних ділянок у місті, потрібно вишукувати можливість задовольняти клопотання учасників АТО за рахунок земельних ділянок, розташованих у населених пунктах поблизу міста Ужгород.
Керівник відділу землекористування Ужгородської міськради додав, що на території м. Ужгород наявні землі Міністерства оборони України, які упродовж тривалого часу не використовуються і могли б бути передані до земель комунальної власності для подальшого перерозподілу їх учасникам АТО для будівництва житлових будинків, зокрема, за адресою: вул. Гагаріна, 28 (9 га), вул. Другетів, 91 (15,5 га) м. Ужгород.
У свою чергу Володимир Токар звернув увагу, що такі мало придатні для потреб оборони земельні ділянки є і на території інших районів, зокрема, Виноградівського, Мукачівського та Перечинського.
Він також підкреслив, що у краї, зокрема Ужгородському районі, є значні площі земель сільськогосподарського призначення, що на даний час перебувають у користуванні державних сільськогосподарських підприємств та не використовуються нами.
Зі свого боку перший заступник голови Ужгородської РДА Олександр Гарновдій повідомив, що близько 80 ділянок підібрано на території сіл Стророжниця, Оноківці, Галоч Середнє та інші. Однак, органи місцевого самоврядування будуть першочергово забезпечувати земельними ділянками учасників АТО, які проживають у цих населених пунктах.
Насамкінець засідання Михайло Рівіс наголосив на необхідності здійснювати дієві заходи із забезпечення учасників АТО земельними ділянками і ні в якому разі не зволікати із задоволенням відповідних заяв. Особливу увагу звертати саме на військовослужбовців ЗСУ та забезпечувати їх ділянкам першочергово.
Він також акцентував на необхідності і надалі здійснювати підбір земельних ділянок для подальшої передачі їх учасникам АТО, повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.