Цьогоріч на Закарпатті через спалювання сухостою та сміття сталося на 60% більше пожеж, аніж минулого

У останній літній день, 31 серпня, в Управлінні ДСНС області, під головуванням начальника закарпатських рятувальників Романа Гудака, пройшла підсумкова нарада. У ній взяли участь: керівний склад Управління та начальники структурних підрозділів області.

Цьогоріч на Закарпатті через спалювання сухостою та сміття сталося на 60% більше пожеж, аніж минулого

Присутні проаналізували свою діяльність за минулі вісім місяців та намітили головні завдання у подальшій службі. Серед іншого було відзначено‚ що всі пріоритетні завдання‚ які ставилися перед рятувальними підрозділами‚ вцілому виконані. Бійці ДСНС області відреагували на всі надзвичайні події та ситуації‚ причому не допустили їх розвитку понад рівні‚ на яких вони виникали.

За звітний період підрозділами Управління області було здійснено 1659 виїздів на гасіння пожеж, що на 60% більше ніж за аналогічний період минулого року (1035). Такий «пожежний бум» викликаний масовим та безконтрольним спалюванням сухостою та сміття. Так, якщо впродовж всього 2014 року таких загорань було зафіксовано всього 431, то тільки за 8 місяців цього року маємо вже 854! І до слова, вогнеборці щоденно продовжують гасити загорання сухої трави по 10, а то й 15 разів за добу.

Щодо прямих матеріальних збитків, заподіяних вогняною стихією, то вони сягають семи мільйонів гривень (7093982).

Вогонь забрав життя 20 наших краян, серед яких троє дітей, ще 20 осіб травмувалося. За звітний період вогнеборцями врятовано 59 краян.

Найбільше (60-70 %) потерпає від вогню житловий сектор. Попереду осінньо-зимовий період під час якого, як підтверджує багаторічна статистика, крива пожеж знову поповзе доверху. За правило, оселі громадян горітимуть через несправність електромережі, пічного опалення, необережне поводження з вогнем та паління в ліжку. Тож увага підпорядкованих підрозділів зверталась на підготовці до осінньо-зимового періоду, а саме профілактуванні пожеж, що притаманні саме цьому періоду. 

Не оминули увагою присутні й питання щодо безпеки відпочинку людей на воді. З початку 2015 року на водних об’єктах краю вже загинуло 34 особи. Аналіз свідчить, що основними причинами загибелі людей є використання для відпочинку стихійних, непристосованих для цього місць; нехтування громадянами елементарними правилами поведінки на воді та купання в нетверезому стані. З метою недопущення трагедій на воді, потрібно більше уваги приділяти встановленню в місцях масового відпочинку людей упереджувальних знаків профілактичного змісту тощо.

Окрім цього на нараді було розглянуто стан організації державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, організації роботи по зміцненню дисципліни, ведення індивідуальної, виховної роботи в підрозділах області та заходи щодо її покращення, матеріально-технічного забезпечення та підготовку підпорядкованих підрозділів до функціонування в осінньо-зимовий період.

Пріоритетними напрямками у роботі рятувальних підрозділів області на майбутній період залишаться недопущення виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зокрема профілактика пожеж в екосистемах області та подальше проведення пропагандистської роботи з населенням щодо заборони спалювання сухої трави та сміття. Окремо увага підпорядкованих підрозділів має звертатись на донесення до населення правил поведінки на водних об'єктах області та запобіганні загибелі людей на водоймах краю.

 

У ДСНС України в Закарпатській області

31 серпня 2015р.

Теги: сміття, сухостій, пожежі

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини