Про це у Чугуєві (Харківська обл.) заявив президент Петро Порошенко під час урочистого вручення особовому складу ЗСУ та іншим військовим формуванням озброєння та військової техніки.
Окрім того, за словами Порошенка, до ЗСУ планується поставити понад 300 од. бронетанкової техніки, 400 од. автомобілів, 30 тис. од. ракетних боєприпасів, велику кількість стрілецької зброї та ін.
"Наша армія сьогодні дійсно в значно кращому стані, ніж рік тому. Не беззбройна, не гола, не боса, не голодна. Хоч польова кухня, дійсно, не надто різноманітна", - додав президент.
Також Порошенко визнав, що залишається чимало проблем із забезпеченням зброєю, речовим майном та проводовольством.
"Але усі ці проблемі рішуче вирішуються", - додав він.
Президент зауважив, що найскладніше - розв'язувати проблему модернізації зброї та військової техніки, впроваджувати новітні оборонні технології.
"Це задоволення не з дешевих. Бюджет ЗСУ - рекордний цьогоріч - біля 50 млрд. гривень держава спрямувала на підвищення боєздатності війська", - заявив Порошенко.
"За поточним курсом - це близько 2 млрд. доларів. Це ціна двох "Містралів", - зауважив він.
Мінські угоди дали Україні фору і час для зміцнення обороноздатності і дали можливість подолати "очевидне військово-технічне відставання від Росії", - з заявив П.Порошенко.
"Сьогодні ми вже значно краще, ніж рік тому, готові до оборони і захисту нашої держави. Мінські угоди, хто б і як їх не критикував, дали нам фору і час для зміцнення обороноздатності, та дали можливість хоча б частково подолати очевидне військово-технічне відставання від Росії", - заявив Порошенко.
"Для росіян розбудова (армії) була пріорітетом щороку, починаючи з 2000-го. 14 років вони виділяли шалені кошти, щоб підготуватися для агресії проти України. Ми ж почали створювати боєздатне військо лише рік тому. Тоді в нас було менше 10 тис. боєздатного війська. Сьогодні боєздатність армії зросла в десятки разів", - заявив президент.
Станом на серпень 2015 року у ЗСУ - 60 тис. солдат-контрактників і 45 тис. офіцерів.
"105 тисяч - це зараз кістяк ЗСУ. Але жодна з сучасних армій світу під час реальної війни не комплектувалася контрактниками на всі 100%", - зазначив Порошенко.
За його словами, контрактна складова у формуванні війська буде збільшуватися.
"У першу чергу йдеться про ті підрозділи, які нестимуть службу у зонах підвищеного ризику, неподалік кордону з РФ, де це потребує спеціальних знань, де держава витрачає чималі гроші, і навчання мобілізованого потребує чималого часу", - пояснив президент.
"У найближчій перспективі призов і мобілізація буде збережено", - заявив Порошенко.
Президент наголосив, що він не є принциповим противником контрактних професійних Збройних сил.
"Політики вже бавилися з цим питанням (контрактної армії) і догралися до того, що ми було взагалі залишилися без війська, чим і скористалася агресивна сусідка. Наближення місцевих виборів в Україні знову спонукає декого пропонувати дуже прості рішення. Хочу наголосити - я, як президент, не допущу, щоб життєвоважливі питання оборони розігрувалися як передвиборча технологія", - додав Порошенко.
"Загроза зі сходу - це зрима перспектива на десятиліття вперед. Ця загроза не мине найближчим часом. І кожне нове покоління повинно мати армійський досвід", - підкреслив президент.