Ініціатива виникла в середовищі Інституту еколого-релігійних студій Ужгородського національного університету, який співпрацює з духовенством різних церков Закарпаття.
До цієї молитовно-пізнавальної мандрівки зголосилися священики і миряни Мукачівської дієцезії РКЦ в Україні, Мукачівської греко-католицької єпархії та Мукачівської і Хустсько-Виноградівської єпархій Української православної церкви (Московського Патріархату).
Як зазначають організатори, невід’ємною рисою християнської культури (як і культур інших релігій), є звичай здійснювати мандрівки-прощі до визначних місць і древніх храмів, з якими пов’язані важливі події їхнього заснування і становлення. Зважаючи на те, що Церква навчає, що центром екологічних проблем є проблеми екології душі людини, то запропоноване екологічне паломництво покликане сприяти екологічному наверненню, до якого, зокрема, неодноразово закликає Папа Франциск у енцикліці «Laudato si’» (Славен будь) про дбання про спільний дім, яка присвячена темі збереження створіння.
Мандруючи селами, містами, а також незаселеними територіями, екопаломники мають можливість оглядати і порівнювати різні сторони дикої й окультуреної природи. Одним із завдань паломництва є виховання вірних до відповідальності до створіння. І цей виклик стосується всіх віруючих, незалежно від конфесійної приналежності, зазначають організатори.
Цього ж року католики і православні вперше в один день – 1 вересня – проведуть День молитви за збереження створіння. Його встановили Православний Константинопольський Патріарх Димитрій І у 1989 році і Папа Римський Франциск у 2015-му. В Українській греко-католицькій церкві, починаючи від 2009 р., у перший день нового церковного року – 14 вересня (тобто 1 вересня за старим стилем), вже всьоме відзначатиметься День Бога-Творця.