Про це йшлося вчора на зустрічі ромів у міській раді Ужгорода з мером Віктором Погорєловим, його заступником Ольгою Травіною та представниками управління архітектури, містобудування, юридичного відділу, та інших профільних для вирішення цієї проблеми служб. Був також пристуній депутат Юрій Мандич.
На зустріч прийшли лідери ромських громад і представники родин, які мають документи на свої помешкання, але повністю їх не легалізували.
На попередній зустрічі міська влада наголошувала, що допомагати будуть лише тим, хто не порушував вимогу не будувати житло на гілках комунікацій, під лініями електропередач, на дамбі, тощо.
Хати, зведені до 1992 року будуть проводити, як вимагає закон, за дещо простішою схемою, а побудовані пізніше спочатку обстежать комісійно. Відтак, якщо немає порушень, на сесії міськради виділятимуть земельні ділянки, де вже фактично давно стоять ці будівлі.
Також на сесії розглянуть питання про виділення коштів із бюджету для оформлення необхідної документації.
Від ромських лідерів уже з початку наступного тижня чекають списки помешкань, куди повинні вийти фахівці на комісійне обстеження. За кожним таким житлом також має бути закріплений один із представників від громадських організацій ромів, який допомагатиме в процесі роботи з документами. За відпрацьованою на перших будинках схемою відтак легалізовуватимуть усі інші будинки, які не порушують вимоги до забудови.