Відкриття такої світлиці відкладвлося з року на рік – чи то бракувало коштів, чи слабкою була ініціатива ентузіастів, чи надто байдужою до мистецтва були місцеві очільники.
І ось нарешті Світлиця гостинно відчинила двері. Зустрічали громадськість, гостей міста оркестр гуцульських народних інструментів під керівництвом Петра Ерстенюка. Влада району і міста традиційно привітала всіх учасників дійства з успішним завершенням проекту, з побажаннями плідної праці митцям.
– Не сподівався, що галерея буде, – каже художник Петро Дудчук. – Вдячний начальнику районного відділу культури Володимиру Шепеті, особливо міському голові Ярославу Думину, який організував виставки рахівських художників у Словаччині, Угорщині, Румунії, а почесний громадянин Рахова Олександр Масляник – в Коломийському національному музеї Гуцульщини і Покуття музеї ім. Йосафата Кобринського та в Закарпатському національному художньому музеї імені нашого земляка Йосипа Бокшая.
Тож тепер гості гуцульського Рахова зможуть побачити не лише неповторні краєвиди, але й роботи талановитих і щирих роботящих людей, які вміють і овечки випасати, і гарну пісню заспівати, і картину намалювати.
У «Світлиці народних талантів» представлено понад 30 полотен М. Тушера, Г. Волошин, М. Ковбаснюка, П. Маринця, М. Мещерякова, М. Козурака та інших. Доповнювали художників роботи вишивальниць В.Теміцької з Чорної Тиси, А. Пушкар з Ділового, О. Рошко, О. Папариги, коренепластика В.Ігошина й інших.
Ще один крок зроблено до пізнання цього самобутного краю, талановиті горяни з колиски носить у серці велику любов до Гуцулії.
Іван Волощук для Закарпаття онлайн