Як розповів автор, виконання однієї такої роботи займає близько тижня. Улюблений матеріал – вільха, адже її коріння якнайкраще відповідає всім вимогам різьбяра: м'яке, та не крихке, цілісне, без надто вираженої фактури дерева.
На експозицію, що розгорнулась в обласному музеї народної архітектури та побуту 10 серпня, автор привіз 20 виробів коренепластики, ще частина, що нині перебуває у приватних збірках як в Україні, так і за межами, присутня на фото. Роботи різні за складністю виконання та за змістом: від легких гумористичних до глибоких філософських творів.
Окрім того, представив Валерій Федурця і власні живописні спроби: зо 30 пейзажів, натюрмортів, портретів, абстрактних робіт.
Вітали художника з 50-річчям та персональною виставкою представники культури краю, побратими по пензлю та різцю (до слова, нещодавно митець вступив до Спілки професійних художників Закарпаття), а також колеги з обласного управління лісового господарства, де Валерій Федурця більше 20-ти років працює професійно і вдало поєднує роботу з творчістю.
На відкриття виставки завітали і поважні гості з закордону. Зокрема, президент Міжнародної благодійної організації "Полум'я миру" Герта Маргарет Габсбург- Лотрінген вручила Валерію Федурці спеціальну відзнаку – бронзову медаль – за майстерне виконання дерев'яної частини пам'ятного знаку "Полум'я миру", що його напередодні урочисто відкрили в географічному центрі Європи – с.Ділове на Рахівщині.
Виставка триватиме до 21 серпня, повідомили Закарпаття онлайн в управлінні культури Закарпатської ОДА.