У створюваних поліцейських підрозділах органів правопорядку будуть різні види патрулів: мотоциклетний, велосипедний, автомобільний, піший і навіть кінний.
Втім, нині пріорітет - саме на автопатрулі та пішому патрулюванні, заявив у коментарі нардеп, куратор впровадження патрульної поліції на Закарпатті Мустафа Найєм: "Основна база – це піший патруль та автопатруль. Все, що стосується вело-, мото-, кінний партуль – це те, що ми можемо далі нарощувати. З огляду на ту місцевість, що є в Ужгороді та Мукачеві: велика ділянка пішохідної частини та ще й бруківка, місцевість не рівнинна – було б доцільно потім розглядати такі деталі. Але зараз, на старті, ми не передбачаємо таких функцій патрульної поліції".
Разом з тим, куратор відзначає: "Але незалежно від того, в якому виді патрулювання ці правоохоронці будуть задіяні, вони матимуть однаковий фах — поліцейські. Усе залежить лише від ефективності їхньої роботи. Оскільки цей проект започаткували поза планом, коштів не було передбачено. У нас є певні складнощі, але сказати, що якісь непереборні обставини можуть нас зупинити, не можна. Майже все вирішено. Визначили джерела фінансування нової патрульної служби. Це стосується оплати роботи викладачів, тренерів, матеріально-технічного забезпечення поліцейських. Думаю, що проблем не виникне. А доти, доки вони вийдуть на вулиці (це заплановано на листопад), у нас буде змога внести зміни і до державного бюджету, щоб відбувся перерозподіл коштів, які й підуть на зарплати новим поліцейським".
Нова поліція — проект дуже популярний в області. Конкурс становить 7,5 людини на місце, нині у правоохоронних органах працюють лише 9%. Співвідношення юнаків і дівчат — 62,8 до 37,2%. Набір до патрульної поліції триватиме до 11 серпня.