Після анексії Криму півострів - традиційне місце відпочинку українців, втратив сотні тисяч туристів. Тепер за ласкавим морем і південним загаром відпускники їдуть в Херсонську, Миколаївську та Одеську області. Зокрема, небувалий туристичний бум переживає селище Затока.
Відпочиваючими забиті пляжі, пансіонати, готелі і приватний сектор. Потік туристів збільшився на третину, якщо не більше. Крім українців сюди, до Чорного моря, їдуть громадяни Молдови та Білорусі.
"У мене сьогодні така проблема, насправді! Я просто не можу розмістити людей", - каже житель Затоки Олексій Лісовський.
Найдешевший варіант - приватні апартаменти. Наприклад, в такому номері ліжко-місце обійдеться в сто гривень на добу. Правда, без зручностей.
"Якщо зі зручностями, ціна зростає на п'ятдесят гривень, тоді в номері буде ще ванна, туалет і душ", - розповідає господар будинку Василь Костов.
На упорядкованих базах відпочинку ціни в кілька разів вище.
"Торік двомісний номер з усіма зручностями коштував 400 - 450 гривень. Цього року - 600-650", - адміністратор пансіонату Ігор Русинов.
Самі курортники при цьому відзначають також подорожчання продуктів харчування та сфери послуг.
"Ціни, звичайно, так, піднялися дай Бог!", - каже турист із Чернівців Євген Жанжан.
Ну а ті, хто їздив до Криму заради відпочинку в горах, знайшли альтернативу в іншій частині України - в Карпатах.
Останні два роки на Закарпатті - туристичний бум. Відпочиваючих - десятки тисяч. Їдуть в басейни з термальною мінеральною водою. Ну і, звичайно, подихати гірським повітрям.
Відпочинок дешевший від приморського. У приватному секторі кімнату з умовами і сніданком можна зняти від 80 гривень на людину. Номери в готелі - від 500 гривень і вище. Тетяна Руденко з донькою та онуками приїхала з Кривого Рогу. Планують тут залишитися на цілий місяць.
"Раніше, звичайно, їздили ми в Крим, а тепер Крим, вибачте, закритий. Тому ми приїжджаємо сюди", - розповідає відпочивальниця Тетяна Руденко.
Відпочиваючих намагаються здивувати місцевим колоритом. Наприклад, є такий атракціон - попаритися у величезному чані. Місцеві жителі запевняють, що це корисно для здоров'я. Тетяна з Києва привезла дочку вчитися верховій їзді.
"Дитина їде тільки заради коней, чудові тренери. Вона катається з ранку до вечора тут на стайні", - розповідає відпочивальниця Тетяна Лисенко.
Туристів стало вдвічі більше, але, практично весь місцевий турбізнес працює "в тіні". Так в університеті, на кафедрі туризму, пояснюють дефіцит робочих місць для випускників.
"Не вигідно платити податки, тому що інфраструктура в дуже жалюгідному стані і навіщо віддавати фіскальним органам те, що потім не йде на поліпшення туристичного бізнесу", - розповідає викладач факультету туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор.
Але невибагливі українські туристи на відсутність інфраструктури поки закривають очі. Їдуть помилуватися як унікальними видами, так і європейською архітектурою, старовинними замками і палацами.
Марина Коваль, Подробности-ТВ