Почалась підсумкова нарада з приємного. Із вітальним словом та грамотами від обласної державної адміністрації виступив перший заступник голови ОДА Михайло Рівіс. Після відзначення кращих з кращих, нарада продовжилась офіційною інформацією про діяльність служби порятунку «101».
У своїх доповідях заступники керівника Управління прозвітувались про здійснену протягом півроку роботу, стан організації цивільного захисту та оперативного реагування в підрозділах, роботу з державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, ресурсного та фінансового забезпечення та агітаційно-пропагандистської роботи серед населення області.
Зокрема, в.о заступника начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації Дмитро Лешко акцентував увагу присутніх, що впродовж звітного періоду спостерігалось збільшення кількості пожеж в краї. Так, з початку 2015-го підрозділами оперативно-рятувальної служби було зафіксовано 993 пожежі. Це на 25% більше ніж за аналогічний період 2014 року (793). Такий ріст обумовлено зростанням кількості пожеж в екосистемах краю. З початку року через масове та безконтрольне спалювання сухостою та сміття на території області виникло 435 пожеж, з них 14 - в лісових масивах області.
Вогняне лихо також забрало життя 16 людей, ще 10 травмувалося. За аналогічний період 2014 року ця статистика відповідно становила 9 та 8 осіб. Майже у всіх випадках причиною цих трагедій є людський фактор та банальне недотримання правил пожежної безпеки в побуті.
Окрім пожеж, протягом першого півріччя 2015 року на території області також мали місце 178 некласифікованих надзвичайних подій ( у 2014 році – 166). Серед них: 58 залучень групи піротехнічних робіт, у ході яких знищено 306 вибухонебезпечних предметів. Також підрозділи 23 рази залучалися на так звані «можливі замінування» об’єктів з масовим перебуванням людей.
Доводилося виїжджати пожежно-рятувальним підрозділам й на ліквідацію наслідків дорожньо-транспортних пригод (15 випадків), ураження блискавкою (2), зсуви ґрунту (2), припинення газопостачання (2), демеркуризація ртуті (4). А 202 виклики виявилися хибними.
Говорилося на нараді й про роботу гірської пошуково-рятувальної частини АРЗ СП. Саме завдяки цим мужнім хлопцям упродовж звітного періоду вдалося врятувати життя 171 туристу та відпочивальнику, котрі заблукали в Українських Карпатах. Ще 130 особам було надано долікарську допомогу.
Не забули рятувальники на нараді й обговорити питання загиблих на водних об'єктах області. На початок липня було зареєстровано 15 випадків загибелі людей на воді, за аналогічний період минулого року потопельників було 16 (у 2014 році на водних об’єктах області загинуло 26 громадян). На жаль, спекотний липень суттєво погіршив статистику щодо загиблих на воді. На сьогоднішній день (31 липня) вже маємо 27 потопельників (з них 3 дітей).
На завершення наради, від імені Державної служби з надзвичайних ситуацій України та Управління ДСНС області було вручено грамоти та подяки працівникам, які протягом І півріччя 2015 року проявили себе з найкращої сторони та показали високі досягнення в роботі. Також окремі працівники отримали чергові спеціальні звання. А випускникам Львівського державного університету безпеки життєдіяльності урочисто вручили дипломи та побажали успіхів у рятувальній службі, повідомляють в У ДСНС у Закарпатській області.
111111 2015-08-03 / 15:18:07
Не біда - тото зміїне кубло, що там тепер керує і працює треба мало розбавити порядним чоловіком
радикал 2015-08-01 / 19:12:18
Такого ще слабака в нас не було ги сись молодюк!