На захід запросили депутатів облради, представників робочої групи із впровадження заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад області.
Михайло Попович, виконувач обов’язків голови облради зазначив, що останнім часом депутатський корпус облради звинувачують в тому, що затримується прийняття перспективного плану формування територіальних громад області . » Хочу офіційно заявити – обласна рада підтримує об’єднання громад, але об’єднання не формальне, а об’єднання, яке передбачає добровільний процес і враховує думку громад і їх позицію. Минулий варіант із 38 громад, який нам подали за два дні до сесії не був сприйнятий. Більше того, прийняття такого проекту рішення збурило б громади. Десятки громад звернулися в раду з пропозицією не приймати таке рішення, яке не враховує їх інтереси . Тому ми прийняли рішення обговорити це питання на другому пленарному засіданні сесії. За цей час робочій групі було доручено опрацювати проект рішення. Вони мали об’їхати кожне село, поспілкуватися не лише сільським головою, а й з активом населеного пункту. Згідно пропозицій громад і буде прийматися рішення про перспективний план територій. Обласна рада відстоює позицію, щоби закон був виконаний, і від об’єднання громад мав користь житель цих громад», – зазначив Михайло Попович.
Презентував проект Перспективного плану формування спроможних територіальних громад у Закарпатській області заступник начальника управління містобудування і архітектури Олег Боршовський. Наразі пропонується створення в області 51 громади.
Про підсумки експертного аналізу пропозицій громад і районів до проекту Перспективного плану, підготовлені офісом реформ у Закарпатській області
доповідав керівник офісу Іван Дем’янчук .Про формування спроможних територіальних громад у Закарпатській області з урахуванням природно-географічних та історико-культурних особливостей регіону доповідав експерт офісу реформ Олег Лукша, повідомляють у прес-службі Закарпатської облради.