Юрій Палійчук: Аваков зіштовхнув Ланя і ПС. А Балогу він хотів би втягнути в цю історію

Криза у Мукачеві завершується, на черзі найцікавіше – розслідування. Про «підводні течії» конфлікту встиг розповісти народний депутат України, найвпливовіший на Закарпатті політик Віктор Балога. Політолог Юрій Палійчук вважає, що Балога не випадково згадав Арсена Авакова, як одного з головних «ляльководів» подій у Мукачеві.

Юрій Палійчук: Аваков зіштовхнув Ланя і ПС. А Балогу він хотів би втягнути в цю історію

- З інтерв'ю Віктора Балоги слідує, що бійня у Мукачеві була зрежисована. Ви вірите у такий сценарій?

- У всього криміналітету один і той же дах. Це – правоохоронні органи. Ні для кого не секрет, що кожне силове відомство має свою квоту у кришуванні криміналу. Для міліції – це проституція, наркоторгівля і контрабанда.

Тому, для мене дивно, чомусь майже ніхто не говорить про роль місцевої міліції в цьому конфлікті, хоча вона виступала і співучасником, і організатором. Без міліції усе це було б неможливим. Вони володіли інформацією, що будуть розбірки, вони пропустили підрозділи «Правого сектору» в Мукачево, які близько 40 кілометрів проїхали з Ужгорода трасою міжнародного значення з кулеметом на кузові. І їх дивним чином ніхто не побачив.

Інша справа, що уже на місці міліція довгий час усе фільмувала, але чомусь не втручалася. Історія з мисливцями в Адідасі, те, що МВС постійно плутається у поясненнях, говорить про те, що найвищі чини зайняті замітанням слідів своєї причетності до даної історії.

- Навіщо Авакову зіштовхувати Балогу та Ланя?

- Аваков зіштовхнув Ланя і «Правий сектор». А Балогу він дуже хотів би втягнути в цю історію.

Мотив у нього дуже простий – якийсь час Віктор Балога всерйоз розглядався як кандидат на міністра внутрішніх справ. Аваков просто намагається усунути потенційного конкурента.

Окрім того, це відплата за постійну критику непрофесійних дій ДСНС, яка підпорядковується Авакову, і яка стала головним болем для всієї країни.

- Аваков хотів зачистити «Правий сектор», взяти контроль над митницею (разом із Яценюком) чи у нього президентські амбіції?

- Насправді тут вирішуються одразу декілька задач. Щоб краще розуміти мотиви Авакова, потрібно зазначити, що нинішній керівник Закарпатського УМВС Сергій Шаранич – людина з близького оточення Віктора Медведчука. І Аваков, знаючи це, чомусь не поспішає його звільняти. Навіть попри протести з боку громадськості Закарпаття.

Мотив - заробляння грошей. Якщо хтось з «Правого сектору» перейшов їм у цьому дорогу, то вони і зреагували у притаманній для себе манері.

- Чи доведуть причетність до контрабанди Ланя? Хто стане цапом-відбувайом?

- Якщо буде реальне слідство, то довести це більше, ніж реально.

- Що робити президенту?

- Президент в цій ситуації показав свою силу і це було правильно. Можливо, БТРи на вулицях міст і вертольоти в небі були зайвими. Але це демонстрація того, що держава готова повернути собі монополію на використання сили. І це нормально для будь-якої європейської держави.

Далі мають бути прийняті остаточні рішення, що робити з добровольцями, що робити з кадровою політикою у МВС і що робити з самим міністром Аваковим. Без цього такі випадки, на жаль, можуть повторитися в інших регіонах.

14 липня 2015р.

Теги: Аваков, Балога, Ланьо

Коментарі

Лівий сектор 2015-07-14 / 23:35:12
Що там доказувати по Ланю. Це дипломна робота для студента-юриста. Питання треба вивчати набагато глибше. Теперішнього Блюка породив вождь ригоаналів Закарпаття Ледида-конюх. Чомусь це залишилося збоку. Тому що застовбив на кордоні Ланя саме Ледида, не за так, звичайно. Треба вивчит трафік дзвінків Ледиди, Ланя, Лунченка. Не дивуйтеся. Лунченко з часів свого нежданного губернаторства так само в долі від контрабанди. До цих пір ця трійця, а може і трохи іх більше працбє разом. ПС це знав, але іх по ригоаналівськи розвели як кошенят. Вірніше хотіли, але все пішло кардебалетом. Через тупість Блюка і ПС. А коли вже вийшов бедлам, всі сторони вирішили приплести Балогу. Хоча всі розуміють, що Балога в силу свого політичного досвіду давно виріс з цих штанин. І такий примітивний чорний бізнес не по ньому. Попереджаю, я не прихильник Балоги.

Шімон 2015-07-14 / 15:03:03
Треба гнати усю верхівку Закарпатської області, - Андрій Парубій

Янко 2015-07-14 / 14:33:21
Перший заступник прокурора Закарпатської області здає «Правому сектору» офісне приміщення в самому центрі Ужгорода.
 
"Двоповерхова будівля площею понад тисячу квадратних метрів розташована на вул.Собранецькій, 46 в Ужгороді, що за 100 метрів від будівлі облдержадміністрації, -- заявляє керівник Луганщини Геннадій Москаль. – Фактично офісом володіє перший заступник прокурора області Іван Шимон, але юридично будівля оформлена на його матір – Шімон Василину Михайлівну 1958 року народження, котра мешкає в с.Данилово Хутського району (саме звідси родом 1-й зампрокурора). Частина приміщення здається під мобілізаційний пункт «Правого сектора». Відповідні таблички й тепер висять на фасаді при вході в будівлю. Сам І.Шімон тримає в прокуратурі так звану прокурорську касу й займається її наповненням у тому числі з різношерстних контрабандистів".
 
"Керівництво прокуратури було прекрасно обізнане про арсенали незаконної зброї, якою володіє «Правий сектор», але замість того, щоб притягнути злочиннців до відповідальності, здає їм приміщення. То про яку об’єктивність закарпатської прокуратури взагалі може йти мова в теперішній ситуації?", - додає Москаль.

НОВИНИ: Політика

02:55
Політичні трансформації Закарпаття. Ч.15. Закінчення
02:20
Наступні три роки ТУКЗ-КМКС знову очолюватиме Брензович
00:07
/ 2
Постраждалий кандидат на голову ОТГ вимагає поліцію неупереджено розслідувати напад на нього
13:22
/ 5
Ужгородська міська територіальна виборча комісія зареєструвала Віктора Петрова та Сергія Ратушняка як кандидатів у мери
01:38
/ 10
Команда Андрія Балоги представила своїх кандидатів на Закарпатті
01:04
"Захистити місцеве самоврядування від нападок центральної влади". Партію "Пропозиція" презентували в Ужгороді
17:32
На Закарпатті політична реклама в газетах коштуватиме від 4 грн за квадратний сантиметр
10:35
/ 3
За добу з початку реєстрації жодна партія не зареєструвалася на вибори на Закарпатті
09:25
/ 1
Експерти порахували, якою буде грошова застава для потенційних кандидатів на виборах на Закарпатті
02:20
/ 10
На Тячівщині бандити жорстоко побили кандидата на голову ОТГ від "Команди Андрія Балоги"
12:45
/ 44
Нового керівника Закарпатської обласної прокуратури Дмитра Казака представили колективу
12:40
/ 4
Кулеба запросив главу МЗС Угорщини на Закарпаття
12:26
В окремих громадах Закарпаття дозволили розміщувати друковану агітацію у заборонених місцях
13:18
/ 37
Закарпатську обласну прокуратуру очолив харків'янин Дмитро Казак
09:29
На Закарпатті можливі випадки "розірваних" округів
04:29
/ 5
Політичні трансформації Закарпаття. Ч.14
01:11
/ 16
В Ужгороді палили шини під ОДА на знак протесту проти капітуляції
03:53
/ 5
Закарпатські активісти домоглися внесення до ЄРДР відомостей у справі першого кримінального "кнопкодава" Поляка (ДОКУМЕНТИ)
02:55
/ 2
Закарпаття і Ужгород: зміна партій фаворитами та плеяда локальних проєктів
18:33
/ 49
Прокуратуру Закарпаття очолить 31-річний харків'янин, дружина якого відвідувала окупований Крим - правозахисник
17:48
/ 4
Про новації виборчого законодавства та активність потенційних кандидатів говорили в Ужгороді
20:02
/ 15
Віктору Петрову погрожують у зв’язку з політичною діяльністю
11:51
/ 17
Зеленський навідається на Закарпаття – журналіст
03:16
/ 2
В Україні офіційно стартувала виборча кампанія
02:51
Депутатів Закарпатської облради обиратимуть у шести виборчих округах
» Всі новини