За відповідне рішення проголосували 235 народних депутатів.
Проти проголосувало 2 депутатів.
При цьому голосування в Раді відбулося без обговорення та без виступу самого Шевченка.
Нагадаємо, Кабінет міністрів вніс вранці 30 червня проект постанови про звільнення Ігоря Шевченка з посади міністра екології.
Скандал довкола Шевченка спалахнув після того, як народний депутат Олег Ляшко заявив, що має підтвердження того, що Шевченко літав із Ніцци в Київ літаком газового олігарха Олександра Онищенка.
У свою чергу Шевченко заявив, що його хотіли відправити у відставку через боротьбу із корупцією.
Він також розповів, що Яценюк нав'язував йому у міністерство людей Януковича.
Верховна Рада також призначила Василя Грицака головою Служби безпеки України.
За відповідне рішення проголосували 340 депутатів.
Проти проголосував лише один депутат - позафракційний Віталій Купрій. Ще 30 депутатів утрималися, зокрема - вся фракція "Самопомочі".
Перед голосуванням представник президента у Раді Степан Кубів заявив, що це подання "не було легким" і обговорювалося з депутатами протягом чотирьох днів "до пізньої ночі", а також у четвер зранку ще до відкриття засідання парламенту.
За словами голови комітету з нацбезпеки і оборони Сергія Пашинського, комітет підтримав цю кандидатуру одноголосно. Серед переваг Грицака він назвав те, що той займається реальними справами, "а не піариться у Facebook".
У той же час представник "Самопомочі" і керівник антикорупційного комітету Ради Єгор Соболєв виступив проти підтримки кандидатури Грицака через непрозору систему перепусток у зоні АТО, яка діє зараз, а також через задекларовану ним велику кількість автомобілів, які він невідомо де взяв.
Досі Грицак працював першим заступником голови СБУ.
Як відомо, Рада звільнила попереднього главу СБУ Валентина Наливайченка 18 червня. З таким проханням до депутатів звернувся президент Петро Порошенко. Цьому передував скандал навколо Наливайченка, зокрема – через його конфлікт з Генпрокуратурою.