В Ужгороді під виглядом «заробітчанської» організації зареєстрували черговий кремлівсько-«русинський» проект (ДОКУМЕНТИ) (ВІДЕО)

Пріоритетним заходом новоствореної організації називається «надання особливого статусу Закарпаттю».

В Ужгороді під виглядом «заробітчанської» організації зареєстрували черговий кремлівсько-«русинський» проект (ДОКУМЕНТИ) (ВІДЕО)

8 червня наказом начальника Ужгородського міськрайонного управління юстиції Олени Жулінської було зареєстровано статут громадської організації «Закарпатська обласна організація захисту прав заробтчан». Того ж таки дня відбулася і презентація проекту. Попри те, що публічного анонсу події не було, звіт з презентації показала в своєму ефірі і в вигляді окремого сюжету розмістила на своєму офіційному сайті Закарпатська ОДТРК «Тиса-1».Сюжет насторожив журналістів Закарпаття онлайн, яке, послуговуючись відкритими джерелами, провело невелике журналістське розслідування на цю тему.

Насамперед, зацікавила реакція на подію специфічних інтернет-ресурсів, за яким стоїть розшукуваний правоохоронними органами Закарпаття кремлівський аґентурник, так званий прем’єр-міністр самопроголошеної «Республіки Підкарпатська Русь» Петро Гецко.

Кремлівсько-«русинські» віртуальні джерела поширили інформацію про зазначену подію під акцентованим заголовком – «Статус спеціальної самоврядної території – шляхи вирішення проблем заробітчан Закарпаття».  Як стверджується, організаторами заходу, що проходив  під назвою «Створення нових робочих місць в Закарпатті і статус спеціальної самоврядної території – шляхи вирішення проблем заробітчан Закарпаття», виступили вказана «заробітчанська» структура і... Русинський рух Закарпаття. А для досягнення поставлених цілей «Закарпатська обласна організація захисту прав заробітчан, насамперед, вважає за необхідне наділення Закарпаття статусом спеціальної самоврядної території».

особливий статус 6.jpg

особливий статус 7.jpg

Утім, знаючи схильність П.Гецка до гіперболізаціїя «русинського» чинника в житті Закарпаття, редакція скористалася відеосюжетом телеканалу «Тиса-1», аби ознайомитися з суттю статуту «захисників заробітчан». Як виявилося, в відзнятих документах пріоритетом діяльності новоствореної структури справді вказується «надання особливого статусу Закарпаттю». Тобто, того самого, що його за вказівкою з Кремля скроплюють зараз кров’ю українських (у тому числі – й закарпатців) військових проросійські терористи Донбасу.

особливий статус 2.jpg

особливий статус 4.jpg

особливий статус.jpg

У цьому контексті відразу зацікавили ключові особи процесу. На скріні статуту як керівники організації вказані дві особи, які, як стало зрозуміло, і були ключовими особами прес-конференції – голова організації, житель селища Дубове Сергій Сойма та секретар Богдан Лакатош.

З Б.Лакатошем виявилося простіше: ті самі віртуальні «джерела» П.Гецка відразу вказали на нього як на одного з учасників іншого кремлівсько-«русинського» проекту, що раніше впроваджувався на Закарпатті російськими спецслужбами – так званої Координаційної ради Сойма Підкарпатської Русі та Народної Ради русинів Закарпаття під керівництвом засудженого за ч. 1 ст. 110 КК України "посягання на територіальну цілісність і недоторканість України  протоієрея УПЦ Московського патріархату о. Димитрія Сидора.

особливий статус 3.jpg

Нетривалі пошуки зрештою вказали і на аґентурно-кремлівське «коріння»  дубівчанина С.Сойми, близьким родичем якого виявився полковник запасу Федеральної служби безпеки Росії, президент Регіонального громадського фонду сприяння соціальній і правовій підтримці ветеранів і співробітників ФСБ РФ, популяризатор спадщини Йосипа Сталіна Василь Сойма. Останній, як з’ясувало Закарпаття онлайн, навіть «засвітився»  як один із «героїв» сюжету на головному російському телеканалі, де йшлося про похорон засновника російської військової контррозвідки Ніколая Батюшина, про що свідчать сюжет і фото на офіційному сайті «Первого канала».

особливий статус 5.jpg

Усе це могло б видатися незначущим і неактуальним, якби не події в Криму та на Сході України. А також пожвавлення, останнім часом, дестабілізаційних акцій на Закарпатті за участі інших прихильників кремлівської версії «русинства» як, наприклад, відомого наметового «активіста» з площі Народної Івана Данацка, який за повної бездіяльності міліції під керівництвом колишнього апологета медведчуківської СДПУ(о) Сергія Шаранича того ж таки 8 червня безкарно організував перекривання траси міжнародного значення у Барвінку на Ужгородщині.

А на 12 червня, за інформацією Закарпаття онлайн, в Будинку профспілок в Ужгороді заплановано проведення  «міжнародної конференції» про «правові підстави автономії Закарпаття». Організатором якої є один з «лідерів» кремлівського «русинства» на Закарпатті, пенсіонер ФСБ РФ Микола Бурак.

Співпадіння?

Це запитання редакція Закарпаття онлайн переадресовує Управлінню Служби безпеки України в Закарпатській області, до компетенції якого якраз і належать зазначені питання.

Бо на міліцію Шаранича надії вже давно немає. А тому ініціативу в свої руки може візяти небайдужа, патріотично налаштована громадськість. Готова і здатна задавити в зародку сценарії від кремлівських «заробітчан», схожі до тих, що вже були реалізовані в Криму та на Донбасі.

10 червня 2015р.

Теги: русини, самоврядність, спеціальний статус, Петро Гецко, Сергій Шаранич

Коментарі

знаючий 2015-06-29 / 18:50:05
правте із закарпатцю сомару,одробляйте гроші й ходіть до Сидора на покуту,"...кати мого народу..." прийде і на вас кара Господня, але не йойкайте же ви тото не знали,же красти, брехати й вбивати не можна

vovk 2015-06-12 / 21:43:22
A sho nashi ,,doblesni''organy? Znovu , suka, jajcja cheshutj???DE SBU, prokurorsjki, mentovnja??? Vam bljadjam myrno zhyty vpadlu? Chocete i tut lugandoniju stvoryty??? Pidary , sliv normaljnych na vas nema!

Bouduchnosti Rusinov 2015-06-12 / 17:42:32
Chisto mackalska provokacia! A de Zhalyva zakhovalaa? Chy ne v Donbasi razom z Motoroloj?...

з Тиси 2015-06-12 / 14:22:38
Сегінятко Кобулей пушла з Тиси на пензію. За што має жити? От і рішила:буду чинити "Русинську родину" на общєствєнних началах. Русинськоє правітельство юй має платити за зйомки, інтерв"ю. А кідь платить то заказує музику- ко має говорити, што бесідувати.Платять отець Димитрій Сидор, платить Туряниця, платять зарубєжні русини, платить Кремль.Платять юй і платять Мещерякову налічков, бо он велику хижу строїть.І скоро вже мавуть му дати під зад.

Степан Крук 2015-06-12 / 14:11:03
Дозволю собі викласти тут деякі свої міркування з приводу заробітчанства, як явища. Буду щиро вдячний своїм опонентам та однодумцям за коментарі. Шановні, згідно офіційної статистики щорічно заробітчани приносять в Україну від 4.5 до 5 мільардів доларів. Це є прямі інвестиці. Вдумайтеся в цю цифру! Путін дав свого часу Януковичу 3 мільярди з надією, що той за ці гроші змінить політичний курс України. Я категорично проти коли в ЗМІ висловлюються, що ми готуємо спеціалістів для зміцнення економік інших країн. Я горжуся тим, що наші українські спеціалісти (і це не тільки плиточники і штукатури, але й інженери, науковці, лікарі) є конкурентноздатними за кордоном. В умовах, коли виробництво в Україні тільки відновлюється, коли є достатня кількість незадіяних класних спеціалістів (котрі стоять на базарі) держава повинна всіляко сприяти заробітчанству і залучати валюту у вітчизняну економіку. Для спеціалістів інтелектуальної праці це підтримання свого професіонального фаху, це "і чужому учітеся, й свого не цурайтесь"!Держава повинна сприяти та регулювати цей процес, котрий є хаотичним. Люди влаштовуються на роботу за кордоном або самостійно, або через комерційні фірми-посередники, котрим сплачують значні суми. Роль держави в цьому процесі зводиться до видачі Міністерством праці ліцензій цим фірмам. Вважаю, що це Міністерство повинно вивчити ринок праці за кордоном, створити свою базу даних вакансій, сприяти в складенні і підписанні відповідних контрактів між працівником і роботодавцем. Тоді держава вправі притендувати на відсоток податку, або внесення заробітчанином коштів до пенсійного фонду. Коли цього нема, заробітчанин каже: "А за що їм платити? Вони мені чим допомогли?". Як бачите, ніяка автономізація, сепаратизація, для цього не потрібна. Посперечайтеся зі мною, будь ласка?

Царь 2015-06-12 / 12:41:11
Этот рагуль разговаривать не умеет даже, что за бред?

Вікторія 2015-06-11 / 22:17:57
Якщо наші СБУшники допустять в п"ятницю це збіговисько, а не вкладуть їх мордами в асфальт, значить вони самі працюють проти України.

русин 2015-06-11 / 21:32:52
Русскую пянь видно издалека. А СБУ шники за что получают зарплату? Доиграетесь, господа.... Берите их "тепленькими", наволоч Пултера-ПУТЇЇЇНА

Закарпатець 2015-06-11 / 19:42:26
Тото якісь дурні тоті русини ко они і що хочут .........най ідут у гуз.цю...................

Анна 2015-06-11 / 17:05:09
Це держав повинна захищати права людей .а не якісь русини

патріот 2015-06-11 / 15:45:10
"Тиса-1" не підзвітна "губернатору". Хіба що залежна від часткового дофінансування від облради/ОДА. І саме тут є питання до пп. Чубірка/Губаля - "для чого фінансувати явно антиукраїнський проект, проваджений риго-медведчуківцем?

Степан Крук 2015-06-11 / 15:24:36
Парадокс в тому, що "Тиса- 1", як державна структура, підзвітна ОДА, а отже й "губернатору". А він у нас самий демократичний, самий проєвропейський, самий проукраїнський... Якже так?

свідомий 2015-06-11 / 14:20:12
Така ситуація буде і надалі в Закарпатті. Бо тут при владі залишилися регіонали, які чекають слушного моменту. Ситуація з фондом тому приклад. На всіх ключових посадах в краї залишилися ті ж люди, що і були. Воно зсередини прожовжують політику регіоналів.

О.Д. 2015-06-11 / 13:03:52
Колишній активний СДПУ(о)шник (а згодом - прислужник режиму Януковича) гендиректор ОДТРК "Тиса-1" В.Мещеряков спить і бачить, аби до влади в Україні прийшли сили, що стоять за його колишнім шефом В.Медведчуком. Нинішня влада йому не просто некомфортна, а ненависна. Тому, ілюзій нема: таке буде творитися, поки СБУ буде толерувати на стратегічно важливих посадах (а посада керівника обласного телебачення - саме така) таких осіб.

Богдан 2015-06-11 / 12:48:18
На телеканалі Тиса-1 чомусь ромська редакція не може піднімати у своїх передачах гострі соціальні питання, а тільки показувати,як роми співають, танцюють.Про політику ні слова.Русинській редакції чомусь дозволено займатися політикою, постійно піднімати питання автономії, нападати на владу українську за те, що вважає русинів українського роду-племені. Відчувається, що хтось дуже впливовий ззовні спрямовує цей напрямок,можливо, навіть фінансує. Це на Тисі своєрідна прихована "джинса". Русинська редакція мала би як і інші -німецька, словацька, ромська, угорська - займатися національно-культурно-освітніми питаннями. Це розслідування Закарпаття онлайн проведене на відмінно-факти, факти.

Дід Микола 2015-06-11 / 12:22:24
Кожна скотина, яка котить бочку на галичан, мол якого чорта вони кудись пхаються - то є смердяча шестьорка кацапських свиней, галичани нам брати, як і всі інші українці.

Степан Крук 2015-06-11 / 09:37:15
"Тису" - в Тису!!!!

145 2015-06-11 / 09:21:23
Це у "Тиси" (Мещерякова)така "редакційна політика" - всіляко сприяти антидержавним провокаціям

Степан Крук 2015-06-10 / 23:55:59
Шановні Друзі! Ця "риганізація" настільки тупо і очевидно виконує замовлення антиукраїнських сил, що гнила суть цих "борців за права заробітчан", як лайно плаває на поверхні. Так, у заробітчан є свої проблеми, але вони вирішують їх в країнах перебування, а не в Украні. Жодний із заробітчан ніколи не буде піднімати політичних проблем, як то розширення прав регіону, чи автономія регіону - воно заробітчанину не потрібно. Якщо б заробітчани виступили із протестом коли влада намагалася обкласти їх заробіток податком - це було б логічно! Але не запротестували, бо .... були на заробітках. І ще... соромно мені за "Тису", соромно мені за тих, котрих знаю багато років, завдячуючи цьому каналу. І це не тільки автори цього ганебного сюжету, але й керівництво Тиси", випускні редактори. Куди котимося, (не) шановні?

Левко 2015-06-10 / 22:10:22
До прокурора Закарпатської області - Чи достатньо уважно читала начальник Ужгородського міськрайонного управління юстиції Олена Жулінська установчі документи цієї організації?

НОВИНИ: Політика

19:46
Берегівська райрада більшістю голосів висловила недовіру "ріднозакарпатському" голові РДА Вантюху
16:28
/ 10
На Закарпатті владні "ляльководи" тримають посаду першого заступника голови облради для звинуваченого в держзраді Брензовича
14:08
Вулиця Маргітича у Мукачеві стане проїзною
21:42
/ 9
Питання щодо звільнення голови Закарпатської ОДА Полоскова знято до осені
18:36
/ 12
Новим заступником голови Закарпатської облради обрали екс-регіонала Василя Іванча з "За майбутнє"
16:42
/ 6
Після Шекети "ширка" в Закарпатській облраді звільнила Мана
15:39
/ 6
Коаліційна "ширка" звільнила першого заступника голови облради від "Батьківщини" Шекету
11:29
/ 2
На сесії облради зареєструвалися лише депутати від "ширки"
04:59
/ 2
Новим начальником Генштабу став колишній комбриг 128-ї бригади Сергій Шаптала
03:56
/ 19
У четвер на сесії Закарпатської облради зніматимуть "некоаліційних" заступників Шекету і Мана
10:56
/ 26
Полювання на президента
10:23
/ 17
"Кримінальний" Брензович і "заборонений" Грежа презентували в Будапешті путівник "Закарпаття угорськими очима"
01:43
/ 17
"Проштовхуючи" перейменування вулиці в Ужгороді в інтересах церкви держави-агресора, Андріїви створюють проблеми каріодиспансеру (ДОКУМЕНТ)
23:48
/ 8
Перший офіційний візит новопризначеного міністра внутрішніх справ Монастирського відбудеться на Закарпаття - "префект"
15:55
/ 21
Голову земельної комісії Ужгорода, "слугу" Мильо внесли до "Миротворця" через подвійне громадянство
18:52
/ 15
В.о. голови закарпатської "Батьківщини" Крулько хоче знищити природу Закарпаття, щоби ті, хто має $1000, не їхали відпочивати в Австрію
14:49
/ 13
Нардеп від Закарпаття Горват, вказаний серед авторів законопроєкту про Смарагдову мережу, насправді саботує його прийняття
13:15
В окремих громадах на Закарпатті досі чинне антиконституційне рішення щодо функціонування регіональних мов – Кремінь
14:58
/ 5
Україна не проти угорської допомоги Закарпаттю, якщо її погоджуватимуть із Києвом
10:15
Про спроби "викорінення Карпатської України" з національної пам’яті українців говорили на "круглому столі" в УжНУ
02:23
/ 7
"Переворот" в Закарпатській облраді: перерозподіл старого і опіка Києва
12:27
/ 27
Депутати Ужгорода замість Шимона призначили заступником мера Погорєлова і переформатувала виконком
11:14
/ 6
Секретарем Ужгородської міськради обрано голову фракції "Слуга народу" Арсена Мелкумяна
10:54
/ 4
У міськраді Ужгорода переформатовують коаліцію: на зміну "ЄСівському" секретарю Рибі прийде секретар від "слуг" Мелкумян
00:54
/ 3
Двоє закарпатських нардепів не виконали жодної обіцянки – "Слово і діло"
» Всі новини