Про це він заявив під час прес-конференції після завершення саміту G7, що відбувся у Німеччині.
"Всі члени "Великої сімки" погодилися зберігати санкції проти Росії через її агресію проти України", – наголосив він.
Обама підкреслив, що вважає дієвими нинішні санкції.
"Треба визнати, що російська економіка вже суттєво послаблена через санкції. Рубль впав, іноземні інвестиції знизилися, інфляція підскочила, а Центробанк Росії втратив більше ніж 150 мільярдів доларів з резервів", – сказав він.
"Російські банки, по суті, відрізані від міжнародного ринку позик, енергетичні компанії не можуть отримати технології для складних проектів видобутку, а підприємства військово-промислового комплексу відрізані від ключових потрібних їм технологій. Росія – у глибокій рецесії", – перерахував наслідки санкційного тиску президент США.
"Дії РФ в Україні б’ють по Росії та по росіянах. Санкції зберігатимуться доти, доки Росія порушує свої зобов’язання в рамках Мінських угод. І ми залишаємося готові до впровадження додаткових значних санкцій проти Росії", – підкреслив Барак Обама.
Він також додав, що окрім тиску на Росію, "сімка" продовжить адресну підтримку України.
"Велика сімка" лишається відданою підтримці України у питаннях безпеки. Ми продовжуємо надавати економічну підтримку технічну допомогу Україні", – пояснив він.
Обама стверджує, що посилення або послаблення санкцій, введених проти Росії, залежить виключно від дій президента РФ Володимира Путіна.
Він додав, що наразі триває технічне обговорення можливого посилення санкцій.
"Були дискусії щодо додаткових кроків, які нам можливо доведеться зробити, якщо Росія та підтримувані нею сепаратисти поглиблять агресію проти України
Ці дискусії відбувалися на технічному рівні, не на політичному. Бо я думаю, що першочергове тут продовження існуючих санкцій на рівні Європейської ради.
Але на технічному рівні ми можемо бути готові (і до посилення)", - зазначив лідер США.
Водночас, за його словами, рішення про посилення санкцій залежатиме від того, чи збереже Путін прагнення до "відновлення СРСР"
"Все залежатиме від президента Путіна: він має вирішити, чи має він далі ослаблювати російську економіку, поглиблювати ізоляцію, підтримуючи своє хибне стремління до відновлення радянської імперії.
Або є інший шлях - визнати, що велич Росії не є в порушенні території і суверенітету сусідів", - заявив Обама.
За іронією долі прагнення президента РФ захистити російськомовне населення принесло їм лише біду, вважає Барак Обама.
"Путін казав, що прагне захистити російськомовних. Але іронія долі – "допомога" Путіна вилилася в те, що російськомовні опинилися на полі битви" - сказав він.
"Економіка (на територіях, що захоплені сепаратистами - ред) зруйнована, вони опинилися без роботи, багато хто лишився без даху над головою - їх будинки зруйновано. Вони страждають! І найпростіший шлях зупинити їх стражданні – виконати Мінські угоди", - наголосив президент США.