На Закарпатті склалася критична ситуація з підготовкою олімпійців із лижних видів спорту

В Ужгороді відбулося засідання, головною темою якого стала «Підготовка олімпійців із лижних видів спорту на Закарпаття: сигнал «SOS».

На Закарпатті склалася критична ситуація з підготовкою олімпійців із лижних видів спорту

Василь Гісем, голова Федерації лижних видів спорту Закарпаття, розповів, що лижні види спорту на Закарпатті занепадають, їх навіть виключили з пріоритетних в області. У найбільш несприятливі для області часи, коли бракувало для всіх галузей фінансів, лижники почувалися краще і мали хорошу підготовку, - кажуть у Федерації. «Ми заклали серйозний фундамент  - Центр олімпійської підготовки (ЦОП, був створений у 1999 році), який був перший в Україні і єдиний діючим у той непростий час. Бюджету взагалі не було, помагали всі, чим могли. Спортсмени не просто вижили, а стали на ноги, стали показувати результати, - каже Василь Гісем. – Пік підготовки спортсменів припав на 2010 рік, коли  14 спортсменів від Закарпаття офіційно готувалися за державний кошт до участі в Олімпійських іграх. Після цього не пройшло  і 5 років, як, на жаль, влада вирішила, що їй не потрібно високі спортивні досягнення. І з 14 олімпійців залишився один Пеняк, якого у Києві починаються від цієї справи відштовхувати. Тепер ніби нова влада, новий керівник, а до зимових видів спорту ставляться так, ніби їх і немає».

За словами Василя Гісема, якщо так далі вести спортивну політику, то незабаром про закарпатських олімпійців будемо читати у мемуарах. На сьогодні у штатних збірних України перебуває 12 спортсменів-закарпатців (лижні види спорту).  Якщо цих людей сьогодні не підтримати, не забезпечити підготовку упродовж цілого року, каже В.Гісем, лижний спорт на Закарпатті просто зникне разом із талановитими спортсменами.

Тільки на один сезон перспективному лижнику треба для тренувань 10-12 пар лиж. Звичайно, допомагають спонсори, лижні підприємства, але вони не можуть взяти на себе все забезпечення спортсменів та цілу спортивну галузь. «Ми маємо нормальну команду з 4-ьох хлопців, які б могли достойно представити Україну. Але є моральні та матеріальні питання. Зокрема зараз також відбуваються якісь «підкилимні» ігри щодо нового керівника ЦОП, - додав Василь Гісем. -   Просовують незрозумілих людей, які не будуть піклуватися спортом». 

Іван Голубка, який багато років опікувався розвитком спорту в області, каже: кожна країна повинна розвивати види спорту, залежно від свого ландшафту. І гірськолижний спорт –суто закарпатський. «У нас і сьогодні працює Ясінянська СДЮШОР, яка давала не раз хороших спортсменів. Кілька років тому була постанова кабміну про підготовку до зимових олімпійських ігор, планувалося побудувати гірськолижну базу олімпійського резерву у Пилипці. Для фінансування пріоритетних видів спорту створили ЦОП, окремою ланкою йшло фінансування вищих видів досягнень. Ми започаткували створення факультету фізвиховання. Сьогодні важливо це не втратити», - каже Іван Голубка.  

Ян Черней, старший тренер збірної України із сноубордингу зауважив, що працює тренером багато років, коли тільки починався сноубординг. За його словами, у роботі доводиться поєднувати кілька функцій і бути навіть водієм для спортсменів. Натомість у спортсмена має бути не один, а кілька тренерів, вже не кажучи про інших фахівців. «Але я не скаржуся, мені ця робота подобається, знаю її добре», - додає Ян Черней. -  Якщо лижні види спорту не будуть намагатися фінансувати, то через рік вже не буде кого ставити у резерв». І додає, що на Закарпатті є два спортсмени світового рівня – Йосип Пеняк і Анна-Марія Чундак. 

Алан Капраль, виконавчий директор Федерації лижних видів спорту Закарпаття додав, що нове керівництво обласного управління повинно взяти ситуацію під контроль, адже через півроку спортсменам треба буде активно виступати.   

Станіслав Кравчук, чотириразовий учасник Олімпійських ігор каже: «Були часи, коли ми тільки починали, завдяки підтримці у нас завжди був промінь попереду. Наш труд був потрібен. До 2012 займав призові місця на кубах світу. Після цього, я не витримав психологічного тиску (від чиновників) і пішов із спорту». Зараз Станіслав займається організацією кубків світу з гірських лиж, зимових олімпіад (остання в Сочі). За словами відомого закарпатця, держава повинна підтримувати своїх спортсменів, а не принижувати їх і виживати. Як приклад, два українські спортсмени, яких «списали в Україні» і які зайняли призові місця на зимовій олімпіаді вже від Білорусі, повідомили Закараття онлайн в Ужгородському прес-клубі. 

 
05 червня 2015р.

Теги: олімпійці, лижні види спорту, засідання

Коментарі

Панову 06.06.2015 / 22:41:58
То не той Гісем, хоч правда в тому є, то вся злодійкувата якась фамелия, я коли тільки чую прізвище Гісема, рахую що вже ня обікрали. Тепер після раптової смерті Золія знайшов якогось ялового функціонера і через безхребетного пацана рветься до б"юджетної цицьки. Чомусь в коментарах не згадує що Чундак Анна-Марія займає достатньо високе місце в заліку Кубку Світу, значно вищий щабель у неї й на Олімпіаді в Ванкувері від всіх Українських сноубордистів. А що зробив Гісем для спорту, де ті розхвалені бази підготовки, де виховані ним спортсмени. Так помер Золтан Минай і кощунственно пане Гісеме ділити те до чого ви не маєте ну ніякого відношення. Можливо треба переобрати голову Федерації лижного спорту, з Гісема толку як з бика молока. Але гроші красти вміє.

Копча 06.06.2015 / 15:38:58
Шукайте спонсорські кошти, відчепіться нарешті від бюджетної фінансової цицьки.

Алан Аланов 05.06.2015 / 22:02:15
А шо то Гісем із коньяками прикрив лавочку і зайнявся спортом?

На лижах 05.06.2015 / 17:51:51
Коли Путін узнає шо олімпіаду в Сочі організував Кравчук із Мукачевого, начне і у нас войну.Ото Стас бірує.

НОВИНИ: Соціо

22:31
/ 2
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 23
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
» Всі новини