Про це він заявив, виступаючи зі щорічним зверненням у Верховній Раді.
Президент зазначив, що нині втрати від картельних змов оцінюються від 10 до 22% ВВП, а до 40% товарів і послуг реалізуються на монополізованих ринках.
За його словами, це вбиває стимул до вдосконалення.
"Я дав настанову новому голові АМКУ застосувати найкращі світові антимонопольні практики. Я буду діяти з такою ж рішучістю, з якою 100 років тому Теодор Рузвельт на основі антитрастівського законодавства припинив зловживання олігархів і повернув США економічну конкуренцію", - заявив Порошенко.
Він наголосив, що слід прийняти політичне рішення про обмеженнямаксимальної частки на ринках рівнем максимум 50%, а в найбільш важливих секторах і 30%.
За цими новими правилами треба роздробити монополістів, залишити їм такий вибір – або коритися жорсткому регулювання державі, або продавати частку свої присутності", - сказав Порошенко.
"Ще одним елементом антикорупційної стратегії є деолігархізація…. це війна не з окремими особистостями, це війна з системою", - зазначив він.
За словами Порошенка, в рамках деолігархізації прийнято "закон про 50+1 % акцій, закон про ринок газу, рішення РНБО про ринок електроенергетики і вугілля".
"З непрозорого газового чаду більше не запалюватимуться зірки рейтингу Forbs, і вугільними дотаціями з бюджету ми не будемо годувати вугільно-металургійних баронів. Там де в державі є контрольний пакет, він буде в реальності, а не лише на папері", - зазначив він.
"І що я отримав на таку політику? Брязкіт зброї приватних армій, замаскованих під шахтарів тітушок, провокування віялових відключень електроенергії, закриття заводів, чорний піар", - поскаржився Порошенко.
"Кожен, хто підлягає деолігарх зації, озброєний великим загальнонаціональним каналом і, обороняючись, гатить по мені з усіх інформаційних "Градів". Чи не в кожного з них є ручний залежний і лояльний політичний проект, з якого вони мріють виростити спокійну перспективу для себе і жахливе майбутнє для України", - наголосив Порошенко.
"Чи зупинить мене такий спротив? Ні. І курс на деолігархізацію буде продовжено з позиції моєї самодостатності і незалежності, чого б мені це не вартувало. Бо без перемоги в цій боротьбі Україна не виживе. Приватний бізнес має управляти власними підприємствами,а не пастися в державних компаніях чи живитись бюджетними потоками", - зазначив він.
Він додав, що влада має вести діалог з крупними підприємцями, але "бізнес не має права говорити з державою мовою ультиматумів".
Одним з інструментів деолігахізації Порошенко назвав перехід до бюджетного фінансування політичних партій.
Мигаль 2018-03-25 / 13:48:43
Виликойе трепло и брехло. Нич ни зробит, бо сам злодій.