Дослідження проводяться з метою розробки ландшафтного управління і поліпшення цілісного розуміння економічних, екологічних та соціально-культурних наслідків отримання лісової продукції, послуг та інших цінностей, що використовуються, та виробляються в лісових екосистемах. Для прийняття правильних управлінських рішень на європейському континенті, проводиться збір та аналіз широкого спектру даних із різних ландшафтних та соціально-екологічних систем.
В цьому контексті, букові праліси та загалом дика природи Карпатського біосферного заповідника, представляють значний науковий інтерес, оскільки у більшості країн Європи природні екосистеми зазнали значної трансформації.
Тому, 26 травня 2015 року керівник цього проекту, шведський професор П’єр Ангельстам, відвідав Карпатський біосферний заповідник. Його цікавила можливість проведення спеціальних досліджень на ділянках дикої природи, які є ідеальними модельними зразками для лісового менеджменту та збереження біологічного різноманіття в порушених екосистемах.
На зустрічі із науковцями біосферного заповідника, відзначено важливість таких досліджень, зокрема і в рамках заходів пов’язаних із збереженням та популяризацією букових пралісів Карпат, як об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Підкреслено також значну роль, яку відіграють у цьому процесі науковці із Швейцарії, Нідерландів, Словаччини, Чехії, Німеччини та інших країн.
Досягнуто домовленості щодо перших практичних кроків з організації, за окремою угодою, спільних досліджень, підготовки відповідних наукових публікацій, пошуку додаткових джерел фінансування та обміну досвідом роботи між українськими та шведськими природодослідниками.
Експедиція шведських дослідників, разом із науковцями біосферного заповідника, розпочне, за спеціальною програмою, дослідження в Угольсько-Широколужанських пралісах уже в найближчі дні.
Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника