В Ужгороді завершився проект ГО "Щасливі діти", направлений на соціально-психологічну адаптацію переселенців (ФОТО)

"Щасливі діти тоді, коли щасливі їхні батьки" - цю нехитру формулу вивели представники громадської організації “Щасливі діти” і фахівці-педагоги під час реалізації проекту “Соціально-психологічна адаптація переселенців з дітьми на новому місці проживання, інтеграція в закарпатську спільноту”.

В Ужгороді завершився проект ГО "Щасливі діти", направлений на соціально-психологічну адаптацію переселенців (ФОТО)

Проект втілювався на Закарпатті впродовж трьох місяців, але має конкретні позитивні результати.

Як зазначила член правління ГО “Щасливі діти” Людмила Сюзєва під час прес-конференції в Ужгороді, проект охопив понад 100 людей, половина з яких – діти віком від 5 до 11 років. “У нас було багато цікавих заходів: постійні заняття з ігротерапії та психотерапії. Також – окремі акції, як-от майстер-класи з писанкарства, відкриті екскурсії Ужгородом тощо. Ми познайомилися з чудовими людьми, дійсно подружилися з дітьми, намагалися робити все, що можна, аби допомогти їм відчути себе тут своїми. Дякуємо фонду “Відродження” за можливість спробувати свої сили в реалізації такого проекту, але його завершення – тільки умовне. Насправді у нас багато ідей і планів, які будуть логічним продовженням нашої попередньої діяльності”, – розповіла Людмила. 

Психолог Наталія Братасюк, учасниця проекту, розповіла, що, працюючи з дітками, ставила за мету актуалізувати уже існуючі адаптивні механізми у дітей, а також виявити емоційні дефіцити, які утворилися в їхніх сім’ях і, можливо, загострилися у зв’язку із переїздом на нове місце проживання. “Діти цієї вікової групи є дзеркалом того, що діється в їхніх сім’ях. Тут склалася ситуація, коли до дитячих страхів додавалися ще й переживання батьків, бабусь-дідусів, інших родичів. Переді мною стояла непроста задача: побачити все і адекватно відреагувати. Та мушу вам сказати, що насправді не можна працювати виключно з дітьми, адже щасливі діти тоді, коли щасливі їхні батьки. А це означає, що працювати треба і з ними. Дуже добре, що “Щасливі діти” врахували цей момент у діяльності”, – наголосила психолог. 

Головний режисер театру “Бавка” Наталія Орєшнікова відзначила, що кожна дитина, яка брала участь у проекті, є надзвичайно творчою. “Мені хотілося розкрити їх творчо, бо через заняття акторською майстерністю відбувається певне звільнення, діти стають більш розкутими. Все відбувалося в ігровій формі і було надзвичайно цікаво і дітям, і мені. Вони всі такі різні, але такі неординарні, цікаві і позитивні!”, – поділилася враженнями актриса. 

Керівник Західноукраїнського представництва МФ “Відродження” Оксана Дащаківська розповіла, що, зважаючи на суспільно-політичну ситуацію в країні і “щоб бути ближчими до людей, мати можливість швидше реагувати на потреби суспільства”, фонд відкрив своє представництво на заході країни. “Наше представництво працює з серпня 2014 року і цей конкурс, в якому, серед інших, перемогли “Щасливі діти” проводиться вперше. Я тішуся, адже бачимо перші результати нашої роботи. Бачу тут багато людей і розумію, що працювали не дарма. Сподіваюся, що проект буде мати продовження і що дуже скоро ми не будемо розділяти “внутрішньо переміщених осіб” і “всіх інших”. Насправді тут можна реалізувати себе, облаштувати своє життя і працювати на благо громади з ентузіазмом та ефективно”, – наголосила Оксана Дащаківська. 

За словами голови ГО “Щасливі діти” Ольги Павлової, в рамках проекту був ще один важливий смисловий напрямок. А саме: публікація у місцевих та обласних ЗМІ інтерв’ю з переселенцями зі сходу. “Пишучи матеріали, ми через їхній приклад показували, як живеться переселенцям, як  вони знаходять себе в нових обставинах, що роблять, чого бояться... Це дуже важливо, бо коли ми говоримо “три тисячі переселенців”, “п’ять тисяч”, “чотириста тисяч” – це насправді ні про що не говорить. А от коли чуємо історію конкретного переселенця чи родини, то мороз шкірою йде, коли уявляєш, що відбувається з людиною, яка змушена переїхати, кинула там все, намагається знайти себе тут і розпочати все з нуля. Це дає можливість, по-перше, закарпатцям пройнятися і стати ближчими, лояльнішими до цих людей.. А також показати, що штамп “понаехали” – неправильний. Завжди ж легше “наклеїти” на людину бірочку і не намагатися зрозуміти, увійти в становище. Наші ж матеріали довели, що інформування – важливе: потроху стираються стереотипи. Місцеві мешканці пропонують свою волонтерську допомогу, приносять одяг та взуття. Сподіваємося, що наступні проекти будуть не менш актуальними і вдалими, а до їх реалізації долучатиметься все більше волонтерів”, – зазначила Ольга.  

довідка

Метою проекту “Соціально-психологічна адаптація переселенців з дітьми на новому місці проживання, інтеграція в закарпатську спільноту”, що здійснюється ГО “Щасливі діти” за підтримки Програми “Громадські ініціативи нової України” Міжнародного фонду “Відродження”  є сприяння психологічній адаптації членів сімей переселенців з дітьми у новому для них середовищі; ознайомлення їх з національно-культурними особливостями регіону; інформування суспільства про життя, побут, потреби та особисті історії внутрішньо переміщених осіб;  сприяння формуванню об’єктивного ставлення як переселенців до місцевих мешканців, так і навпаки; підтримка діалогу та побудова взаєморозуміння, толерантності і солідарності у громадах.

12 травня 2015р.

Теги: проект, Щасливі діти, переселенці, адаптація

НОВИНИ: Соціо

11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
» Всі новини