Амбулаторія обслуговує понад 13 тисяч чоловік (у т. ч. півтори тисячі дітей віком до 13 років) у віддаленому мікрорайоні Ужгорода, і щоб здати аналізи, хворим доводилося переповненими маршрутками діставатися на вул.Бо-женка чи до "БАМівської" поліклініки. Звісно, це створювало людям незручності, і з ініціативи доцента кафедри терапії та сімейної медицини факультету післядипломної освіти Павла Колесника роками писалися клопотання в різні інстанції щодо відкриття власної лабораторії. Але до пори до часу— безрезультатно. Аж поки головний лікар відокремленої від УЦМКЛ міської поліклініки Віра Качанова не дала "зелене світло" реалізації цієї ідеї. Правда, домовилися, що ремонт приміщення — а це невеличка кімнатка — амбулаторія робитиме власними силами.
І його за допомогою Закарпатського обласного благодійного фонду "Сім'я" виконали буквально за місяць (до речі, усім, хто зробив внески, висловлено подяку на спеціальному стенді в коридорі). Тепер лабораторний пункт, на який виділили 0,5 ставки лаборанта, з 8.00 до 9.00 щодня приймає аналізи, і до 11-ї години відразу ж тут їх роблять.
І хоча біохімічні дослідження й надалі виконуватимуть у центральній лабораторії, заклад має підписаний договір із Прикарпатською лабораторією про проведення сучасних аналізів, які наразі в нашій області взагалі не проводяться.
Як на справжньому дні народженні, на відкритті лабораторного пункту було чимало гостей. Червону стрічку доручили перерізати двом головним лікарям — міської поліклініки Вірі Качановій та міської дитячої лікарні Оксані Передрій. А потім присутні вручали "іменинниці" подарунки.
Від ужгородської поліклініки лабораторія отримала обіцянку частково забезпечувати заклад реактивами, дитяча лікарня подарувала лампу та надаватиме матеріальну надбавку для молодшої медсестри, котра працюватиме в лабораторії, декан факультету післядипломної освіти Іван Чопей презентував розходні матеріали, а Почесний громадянин Ужгорода, сімейний лікар із Корвалліса Марк Ремптон, який якраз прибув до нас у складі американської делегації, привіз новий кардіограф.
Словом, свято відкриття вдалося, а зараз на медиків — 4 сімейних лікарів, 2 терапевтів, педіатра і лаборанта — чекають трудові будні.