І.Мирон свого часу брав безпосередню участь у національно-визвольних змаганнях, зокрема в боях за Закарпаття у лавах ОНО "Карпатська Січ", а також у співпраці з ОУН та УПА, за що переслідувався та змушений був податись в підпілля. На жаль, через зрадників його досить скоро викрили чекісти і він був засланий до ГОРЛАГУ в Норильску, де відбув 25 років заслання (максимальний срок за сталінського правління, далі - тільки розстріл). Але ніякі репресії чи карцери не могли зламати волю закарпатського повстанця,котрий навіть там, в засланні, продовжував боротьбу і брав участь в одному з найбільших тюремних бунтів того часу, зініційованих членами ОУН, і пліч-о-пліч з братами політв'язнями нищив "червоних" на сході СРСР.
Пройшовши через такі складні випробування, дідусь Мирон несе на собі вантаж важкого та героїчного досвіду, яким ділиться з нащадками, сучасними та майбутніми бійцями підрозділу спецпризначення "Карпатська Січ", які, беручи приклад з таких людей, як він, не шкодують себе та докладають максимум зусиль у боротьбі за Велику Вільну Україну.
В.Ільницький 2015-05-09 / 22:56:51
Ребрик має рацію - до Карпатської України пан Іван стосунку не має, що аж ніяк не применшує його громадянський подвиг, про який можна почитати тут http://zakarpattya.net.ua/Blogs/131645-Dosi-ne-reabilitovanyi...
Ребрик 2015-05-09 / 20:09:44
Знаю давно, щиро шаную і високо ціную Івана Васильовича Мирона. Але на хвилі патріотизму варто стримувати емоції. У подіях творення і захисту Карпатської України пан Іван не брав і не міг брати жодної участі в силу об'єктивних причин - мав Іванко усьго десять років. Хоча треба зазначити, що бажання долучитися до боротьби було вже і в хлопців такого віку. Скажімо, друг й одноліток Івана втік боронити Карпатську Україну на велосипеді. Але також запізнився. Їхня черга підоспіла трошки згодом - після перемоги сталінізму над гітлеризмом. на той час і хлопці вже підросли, досягли призовного віку. Але що я переказую. Досить набрати простенькі два слова: "Дорогою Любові" - переглянути феноменальний фільм Омеляна Коляджина й довідатися з перших рук, від самого Івана Васильовича Мирона, як то було насправді, а від авторів фільму: чому Мирон - герой. Слава Україні!