На Ужгородщині говорили про екологічну безпеку та екологічні виклики

Днями в конференц-залі державного підприємства “Ужгородське лісове господарство” в селі Кам’яниця відбувся круглий стіл на тему “Сучасні виклики екологічної безпеки Закарпаття та шляхи їх вирішення”. Ініціатором проведення акції виступила Закарпатська обласна організація Національної спілки краєзнавців України (голова – кандидат історичних наук Михайло Делеган), співорганізатори: Громадська рада Закарпатської ОДА, Закарпатський обласний центр розвитку сільського туризму та Кам’яницька сільська рада. У роботі круглого столу взяли участь науковці, представники влади та громадських організацій.

Завідувач кафедри фізичної географії  і раціонального природокористування Ужгородського національного університету, доктор фізико-математичних наук Степан Поп ознайомив присутніх із особливостями природокористування в Карпатському регіоні, вказав на проблемами та шляхи їх вирішення. Порушив також питання про культуру користування природними ресурсами, розкрив грубі помилки, що були допущені і привели до локальної екологічної катастрофи на території Закарпаття, зокрема в Мужієві, говорив про необхідність гармонізації життя людини в природі, як обов’язкової умови для виживання людства.

Перший заступник голови Громадської ради при Закарпатській ОДА, співголова Форуму екологічного порятунку Закарпаття, кандидат фізико-математичних наук Олег Лукша вказав на екологічні проблеми Закарпаття і стратегічні підходи до їх вирішення. Йшлося про те, що у нашому краї, незважаючи на багаті водні ресурси, в багатьох містах і селах не вистачає чистої питної води. Він також наводив факти корупції у владі, пов’язані з використанням природних ресурсів, отриманням ліцензій тощо. Закликав не бути байдужими й активно боротися за збереження природного середовища краю.

Голова правління Закарпатського обласного центру розвитку сільського туризму Богдан Пранничук розповів про вплив розвитку сільского туризму на збереження екології Карпатського регіону, а Михайло Делеган торкнувся питання перспектив екологічного руху в нашому краї.

Своїм баченням екологічної безпеки Закарпаття поділились інші учасники круглого столу. Серед них доцент УжНУ Олександр Бокотей, координатор Громадської ради Майдану Василь Печко, гість зі Словаччини інженер лісового господарства Йосип Гренко, національний координатор програми розвитку сталого туризму в країнах Причорномор’я Володимир Триліс, есперт у галузі садівництва Михайло Бабидорич, правозахисник Василь Кузьо та інші.

Останні десятиріччя людство Землі стоїть на порозі самознищення. Тому проблеми, які висвітлили учасники круглого столу, є особливо актуальними. Екологічні катастрофи, спричинені нерозумним використанням природних ресурсів, стали звичним явищем у багатьох країнах світу. І Закарпаття нині не є винятком, ще донедавна один із екологічно найчистіших регіонів із багатими водними ресурсами, чистим цілющим повітрям. Проблеми екологічного характеру загострюються з кожним днем і несуть серйозну загрозу здоров’ю і життю краян. Господарська діяльність без екологічної експертизи вже стала звичним явищем, нерідко ведеться самовільна рубка лісів, є багато фактів невпорядкованості місць, де складають тверді побутові відходи. Про ці та багато інших зловживань йдеться в засобах масової інформації, але, на жаль, майже нічого не робиться, щоб їх усунути. Тому учасники круглого столу з метою забезпечення екологічної безпеки Закарпаття розробили чіткий план заходів, спрямованих на його виконання.

 
 

Володимир Мишанич для Закарпаття онлайн

30 квітня 2015р.

Теги: екологія, безпека, виклики

НОВИНИ: Соціо

22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 25
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
» Всі новини