Директор аеропорту Володимир Горинецький повідомив, що на підприємстві працюють 75 працівників. Минулоріч аеропорт заробив 3,5 млн. гривень, а витратив – більше 4 млн. Кількість рейсів у 2014 році зменшилася на 90, пасажиропотік зменшився на 1,5 тис. Станом на кінець березня на підприємстві боргували зарплату на загальну суму понад 252 тис. гривень. Лише за останні два роки з обласного бюджету аеропорт отримав 1,3 млн. гривень. На сьогодні підприємство неспроможне самостійно забезпечувати утримання та розвиток інфраструктури. Цього року видатки на розвиток підприємства з обласного бюджету не виділятиметься.
Володимир Горинецький наголосив, що в аеропорту необхідно проводити заходи з енергозаощадження. Так, лише 300 тис. грн витрачено у 2014 році на оплату електроенергії. «Світлосигнальна система вже вдвічі вичерпала свій ресурс. Виникають труднощі з сертифікацією аеропорту», - зазначив директор.
Голова профільної комісії облради Богдан Кинів зазначив, що не розуміє підхід керівництва компанії до розвитку структури. «Чому аеропорт здає в оренду деяке майно за гривню? Треба більше уваги звертати на розвиток підприємства, розробляти нові проекти, розробляти бізнес-план, залучати нових авіаперевізників», - каже голова комісії.
Депутат облради Юдіта Петеї зауважила: затрати підприємства величезні, «але якість далека від європейської. Більше того, ціни на авіасполучення більші за європейські».
Депутат Михайло Качур вважає, що менеджмент підприємства має активно займатися пошуком нових перевізників. «Чи не кожну сесію виділяються кошти на аеропорт. Підприємство має зацікавити перевізників, щоби відкривалися нові рейси. Нам треба позичати позитивний досвід сусідів. Треба зробити як у Львові, і залучати «лоукостери», – зазначив депутат.
Директор департаменту ЖКГ, будівництва та інфраструктури ОДА Василь Пригара констатував: фінансовий стан підприємства невтішний « На 70% огорожа підприємства відсутня, один з радарів вийшов з ладу. Є проблеми із сертифікацією аеропорту. І шансів її провести, якщо її будуть проводити закордонні фахівці мінімальні», - зауважив посадовець
Перший заступник голови облради Михайло Попович, своєю чергою, зазначив, що загалом нині в країні непроста фінансова ситуація. «Комунальні підприємства мають приносити прибуток, а не освоювати кошти бюджету. Треба ефективно використовувати майно підприємства, шукати нові можливості для розвитку», - каже представник облради.
Відтак, наприкінці зустрічі керівництву аеропорту визначили місяць для того, щоби розробити заходи з енергоефективності, розробити бізнес-план підприємства. Пропозиції аналізуватимуть на комісії та прийматимуть рішення щодо підтримки аеропорту, повідомляє прес-служба Закарпатської облради.