Літератори переконані: це найважливіша читацька аудиторія, адже полюбивши книгу в ранньому віці людина неодмінно пронесе цю корисну звичку через усе життя і гарантовано буде успішною, цікавою та гармонійною особистістю. Завдання ж письменників – дбати про те, щоби, попри засилля комп’ютерних розваг, якомога більше дітей віддавало перевагу книзі. Цьому можуть посприяти, перш за все, цікаві твори, але не в останню чергу – живе спілкування з авторами.
Серед закарпатських майстрів слова чимало таких, котрі частково чи цілком присвятили свою творчість дітям і здобули в цій царині визнання далеко за межами області. Серед останніх здобутків крайових письменників - внесення провідними вітчизняними експертами вибраних творів Галини Малик та Олександра Гавроша до Золотого списку рекомендованої літератури для дітей.
Письменники розповіли школярам про свої уже написані книги та майбутні твори. Охочі могли придбати видання з автографом та сфотографуватися з улюбленим автором. Окрім того, голова крайового осередку НСПУ Василь Густі представив юним читачам оновлену експозицію музею спілки, що знайомить із давньою і доволі насиченою історією книги на Закарпатті: від Королівського Євангелія, датованого 1401 роком – і до видань сучасників. Діти з непідробним інтересом розглядали книжкові вітрини, тож Василь Густі поцікавився, чи не пишуть вони самі, на що майже половина з присутніх відповіла ствердно. Відтак, письменник закликав дітей не занедбати свій талант, а постійно здобувати нові знання, розвивати уяву та збільшувати словниковий запас, зокрема, завдяки книзі.
За традицією, взяти участь літературній акції «Жива книга» бібліотекарі шкіл Ужгорода заслужено пропонують своїм найактивнішим читачам, повідомляє управління культури Закарпатської ОДА.