"Газпром" заявляє про заборгованість НАК "Нафтогаз" за постачання газу на неконтрольовані України території Донецької та Луганської областей 174,2 млн доларів станом на 21 квітня, і вважає за необхідне укладення окремого прямого контракту на поставку газу в цей регіон.
Про це йдеться в повідомленні "Газпрому".
"Єдине питання, яке є проблемним, пов'язане з поставками газу на південний схід. З початку року, станом на 21 квітня, "Газпром" направив споживачам південного сходу 554,6 млн куб. м газу. Сума заборгованості "Нафтогазу" по цим поставкам досягла 174,2 млн доларів. Це питання має стати предметом спецпереговорів, і думаємо, що доцільно розглянути можливість укладення окремого прямого контракту "Газпромa" на поставку газу на південний схід", - сказав голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.
Він додав, що "Газпром" продовжує стабільно постачати газ в Україну.
"Передоплата, отримана від "Нафтогазу" за квітневі поставки, з урахуванням залишку від передоплати за березень, становила 75,85 млн дол. За дві декади квітня за заявкам "Нафтогазу" поставлено 180,7 млн куб. м газу. Всі спірні питання, за винятком заборгованості за газ, поставлений "Нафтогазу" минулого року, вирішені. Поточні поставки газу регулюються виключно чинним контрактом від 2009 року", - сказав Міллер.
За його словами, знижка на газ, надана урядом Росії, і рішення не пред'являти штрафи за умовою "бери або плати" не вимагають підписання будь-яких додаткових документів.
Питання про оплату газу, що постачається на Донбас, буде винесене за рамки регулярних тристоронніх переговорів.
Про це заявив журналістам глава Міненерговугілля України Володимир Демчишин в рамках конференції HIS CERAWeek.
"Питання з Донбасом поки винесене (з порядку регулярних тристоронніх переговорів). Російська сторона до нього регулярно повертається, але воно не впливає на розрахунки між "Газпромом" (MOEX: GAZP) і "Нафтогазом", - сказав він.
"Можливо, що в якийсь великий історії, як стокгольмська, де буде і "Чорноморнафтогаз", і інше, це буде враховано в справі в рамках дискусії. Але це зараз винесли за рамки переговорів", - уточнив міністр.
Як повідомлялося, 1 квітня "Нафтогаз України" і російський газовий монополіст "Газпром" домовилися про постачання газу в Україну по 247,18 доларів/тис. куб. м в 2 кварталі.
На цей період, згідно з домовленостями, не застосовується принцип "бери або плати", а поставки газу здійснюються за передоплатою.