Якщо торік на цей період в Ужгороді було зареєстровано 791 злочин, то тепер — 681. Розкрито 8 скоєних у місті розбійних нападів, водночас залишається нерозкритим напад двох бандитів із пістолетами на місцеву філію "Брок-бізнесбанку". Розкрито 3 факти спричинення тяжких тілесних ушкоджень, 2 вимагання, одне зґвалтування, а також одне з двох навмисних убивств. На превеликий жаль, залишається нерозкритим минулорічне жахливе вбивство сім'ї' Яцутів, які проживали неподалік ОКЛ.
Вельми актуальними для Ужгорода залишаються крадіжки приватного майна (у першу чергу квартирні) та пограбунки перехожих, в основному жінок та неповнолітніх (із 69 розкрито 41), від яких грабіжники викрадають мобільні телефони, золоті прикраси та сумочки. Із зареєстрованих цьогоріч 188 крадіжок нерозкритими залишаються 121, а по 57 квартирних крадіжках встановлено 27 осіб, котрі їх вчинили. Водночас потурбувалися про надійний захист своїх осель міліцейською сигналізацією лише власники 192-х квартир з 50 будинків. З іншого боку, самі злодюги, завдяки "гуманізму" наших судів, часто-густо невдовзі після затримання знову опиняються на волі й беруться за старе. На запитання журналістів щодо оцінки роботи судів головний ужгородський міліціонер утримався від коментарів, додавши, що він і сам інколи дивується, "чому за 13 крадіжок суд дає рік умовно"...
Аби захистити городян від злочинців, Ужгород патрулюють вечорами міліцейські наряди. їх виставляється щодоби до 18, по двоє чоловік у наряді. А треба утричі більше!
З інших проблем полковник Понзель назвав наркоманію: "Ми бачимо цю проблему в нашому місті. Задокументовано 3 нарколабораторії, де "умільцями" виготовлялися синтетичні наркотики з цілком доступних матеріалів. Сказати, що ми покінчили з цією бідою, я не маю морального права. Нас турбують розважальні заклади, де в це зло втягуються підлітки. Закон чітко вимагає, аби на відстані 150 метрів від навчальної установи не було жодного розважального закладу, проте всі ми бачимо бари, Інтернет-кафе, салони гральних автоматів просто поруч зі школами!" — каже Василь Понзель.
Цікавилися представники ЗМІ й оцінкою начальника міськвідділу роботи своїх підлеглих під час недільних виборів. Нічого надзвичайного у місті не трапилося. Міліція не отримала жодного звернення від політичних партій, керівників, секретарів виборчих дільниць, спостерігачів від партій про те, що мали місце порушення конституційних прав громадян, підкуп виборців, тиск на них тощо. Були, правда, випадки, що хтось із виборців, мабуть на знак протесту, забирав свій бюлетень і виносив з дільниці, аби не скористалися його голосом...
А от на 7 дільницях після завершен-ня процесу голосування зникло світло. "Виключали немов по ланцюжку... Ми тепер розбираємося з цим предметно. Мене особисто дивує, чому так трапилося, хоча сказати, що це була диверсія, що хтось зробив це навмисно, я поки не маю підстав", — сказав начальник ужгородської міліції.