У Чехії тривають дискусії про виплату компенсації за нерухомість, втрачену на Закарпатті

На 2 мільярди крон може потягнути компенсації за майно на Закарпатті. Житло, яке люди змушені були покинути після 1945 року. Народні депутати від партій ANO (центристська політична партія) християнська демократична партія, громадянська демократична партія - ODS і Úsvit přímé demokracie (Світанок прямої демократії) хочуть знайти можливість для всіх спадкоємців претендувати на компенсацію.

У Чехії тривають дискусії про виплату компенсації за нерухомість, втрачену на Закарпатті

Досі право на компенсацію мали тільки прямі нащадки колишніх власників, тобто - подружжя або діти, однак зараз це коло мають намір розширити. Середні оцінки того, яку суму державі доведеться виплатити спадкоємцям, коливаються від 222 мільйонів до 2 мільярдів крон, передають novinky.cz.

Депутати кажуть, що відомо 11 випадків, коли справжні власники майна померли під час процедури, не доживши до прийняття рішення. Онуки ж і спадкоємці продовжують чекати того часу, коли їм дадуть можливість клопотати про подачу заяву на спадщину.

У той же час, якщо їм усім компенсувати збитки за нерухомість в повному обсязі, то ціна за одиницю нерухомості складе 222 млн крон, стверджують депутати.

Розширювати коло людей, які могли б претендувати на майно, не варто, вважає чеська дисидентка Анна Шабатова. Вона не бачить причини для цього. Зміни в законі будуть вітатися тільки там, де рішення про компенсацію було прийнято, але до виплат спадкоємці не дожили. У такому випадку, було б несправедливо відкликати компенсацію назад згідно з законом.

Шабатова сказала, що подібної думки дотримуються і в Міністерстві внутрішніх справ. Приводів для розширення спадкоємців не бачать і там. Міністерство досі ще не розплатилася з тими нащадками, хто має на це повне право. До слова сказати, у деяких компенсація доходить до двох мільярдів крон. Скільки ж всього в світі нараховується подібних спадкоємців підрахувати майже нереально.

Депутати виходять з того, що число заявників залишиться на цифрі 111. Сюди входять переважно люди, які долучені до громадської асоціації Podkarpatská Rus (Підкарпатська Русь), чиї адвокати також сприяли формуванню парламентської поправки. Один з юристів заявив, що депутати не взяли до уваги той факт, що онуків (предків), які не перебувають у контакті з громадською асоціацією, може бути набагато більше.

Депутати стверджують, що їхня пропозиція не буде мати ніякого впливу на державний бюджет, тому що насправді це гроші, які вже були заплановані для такого роду компенсацій. Незважаючи на це, державний бюджет ніколи не виділяв на подібні потреби достатньої кількості коштів.

З 2009 року, коли затвердили первісний закон, у Чехії заплатили близько 300 мільйонів крон і близько двадцяти повинні були ще виплатити. Цю заборгованість зобов'язалися погасити, але не погасили, а строк пред'явлення позову закінчився в грудні 2013 року.

Активи людей, що покинули Закарпаття, після підписання договору про перехід Західної України до складу СРСР, оцінюються в 4 млрд крон. В кінці 50-х років Радянський Союз передав Чехословаччині компенсацію в розмірі 921 мільйона крон. Правда, з них держава виплатила тільки 13 мільйонів, решта «осіло» у держбюджеті.

11 квітня 2015р.

Теги: компенсація, Чехія, Підкарпатська Русь

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини