Закарпатські орієнтувальники поїхали набувати досвіду на Буковину (ФОТО)

З метою набуття змагального досвіду, спортсмени Закарпаття відвідали Чернівецьку область, яка здавна славиться надзвичайно цікавою і складною в плані орієнтування місцевістю, якісними картами та захопливими змаганнями.

Для орієнтувальників це була своєрідна контрольна робота, підсумок передсезонної підготовки, а для тренерів – перегляд та пошук нових талантів. На жаль, через погоду заявлену програму змагань вдалося виконати не повністю.

Швидкісні якості, здатність миттєво обрати оптимальний шлях на дистанції і вміння безпомилково реалізувати його, терпіння – всі ці якості орієнтувальників перевіряються на найкоротшій – спринтерській дистанції. Тож першого дня в Чернівцях наші стартували у відкритих спринтерських змаганнях «Кубок Оріона – 2015». Траси було прокладено на березі Прута у Гідропарку. Серед чоловіків швидшим за інших виявився чернівчанин Ігор Омельченко, однак Георгій Фечо з Ужгороду і мукачівець Владислав Французов були зовсім близько, фінішувавши на другій і третій позиціях.

Повністю «закарпатським» став п’єдестал пошани у змаганнях дівчат. Серед спортсменок не старших 14 років перше та третє місця у іршавчанок Ганни Дякової та Дарини Коровської (тренер Іван Жідов), друге – в ужгородки Дарини Морозової (тренер Георгій Фечо). Серед тих, кому ще не виповнилося 12 років, першими фінішували вихованки мукачівського тренера Ніни Расчупкіної Ніна Цепурдей, Ірина Розман та Діана Локес.

Серед хлопчиків цього віку віртуальний поєдинок між Ужгородом і Мукачевом завершився нічиєю: ужгородці Анатолій Ходанич і Денис Кононов зайняли два перших місця в категорії 12-річних, а мукачівці Антон Дешко і Станіслав Шкирта були лідерами серед 14-річних спортсменів.

В інших вікових групах вдало виступили ужгородці Вероніка Гуснай та Наталія Павлікова (1 та 2 місця серед 16-річних дівчат), а також мукачівці Артур Сватко (Ю-16), Людмила Калчева (Д-10) і Владислав Цепурдей (Ю-10), які були швидшими серед своїх однолітків.

Наступного дня в лісі неподалік села Глибочок Сторожинецького району орієнтувальники розіграли медалі відкритого чемпіонату Чернівецької області «Підсніжник». Участь взяли 320 спортсменів з 28 команд. Цього разу все було набагато складніше – гори, глибокі яри зі стрімкими та ковзкими після нічної зливи схилами, специфічний зсувний рельєф... Дистанції довжиною до 8 кілометрів у дорослих, з 19 контрольними пунктами і набором висоти майже 300 метрів…

У перегонах чоловіків ужгородцю Георгію Фечу вдалося взяти реванш за поразку у спринті, випередивши на чотири хвилини відомих чернівецьких майстрів Олександра Савенкова та Олександра Палагнюка. Його вихованці Вероніка Гуснай та Андрій Василина також впевнено перемогли у своїх вікових категоріях. Повторили успіх попереднього дня й іршавчанка Ганна Дякова та Дарина Морозова з Ужгороду, що фінішували першою-другою серед 46 суперниць.

В категорії 16-річних нагороди оспорювали 51 спортсмен. Мукачівець Артур Сватко цього разу фінішував третім, поступившись чернівчанам Андрію Попеску та Андрію Бойко.

Не менш азартнішою була й боротьба серед 35 дівчаток віком до 12 років, де всі мукачівки увійшли до чільної групи: чемпіонкою стала Олена Каралаш з Новоселиці, друге місце зайняла Даяна Цугулан з Чернівців, а наші Ніна і Катерина Цепурдеї, Ірина Розман та Діана Локес фінішували відповідно на 3, 5, 6 та 7 місцях.

На жаль, вже підчас змагань погода значно погіршилася і зважаючи на зливу, що не вщухала до ранку, організатори старти наступного дня відмінили. Холодний вітер і дощ – важке випробування навіть для дорослих спортсменів, та бажання стартувати у юних закарпатців було сильніше, тож перед від’їздом додому під акомпанемент дощу провели ще одне плідне тренування.