Представники громад скаржилися – в районі виникла критична ситуація з виплатою зарплат працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів, нема коштів на оплату енергоносіїв. За словами голови райради Івана Щербея 12 із 15 сільрад району вже у квітні не мають коштів на зарплату працівникам рад та на утримання дитсадків. "Станом на березень борг із зарплати становив 50 тис., а переважна більшість рад мають кошти всього до 20 квітня. Району необхідно першочергово майже 9 мільйонів на вирішення цих проблем», - констатував голова райради.
Загалом на сьогодні чверть місцевих бюджетів області не забезпечені коштами. Тут обсяг надходжень податків, зборів не забезпечує потребу в коштах для утримання органів місцевого самоврядування, а також для фінансування першочергових видатків на дороги комунальної власності, благоустрій населених пунктів.
Керівницвтом Закарпаття зазначалося: розпочата урядом бюджетна децентралізація призвела до того, що в окремих місцевих бюджетах, де наявна мережа об’єктів роздрібної торгівлі підакцизними товарами та автозаправних станцій, надходження до бюджетів порівняно з минулим роком зросли у декілька разів, а у тих бюджетах, де мережі немає, такі надходження відсутні. Так,у гірських селах нема ні АЗС, ні великих магазинів, де продаються інші підакцизні товари. Ці громади залишаються без коштів. Тому наразі облрадою запропоновано зміни до Бюджетного кодексу України у частині зарахування до обласного бюджету в 2015 році 60 відсотків акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Відповідний законопроект планують зареєструвати у парламенті народні обранці від Закарпаття. Вже на обласному рівні кошти можна буде перерозподілити між громадами, які цього потребують і таким чином вирішити бюджетну диспропорцію, повідомляють у прес-службі Закарпатської обласної ради.
воловецький 2015-04-06 / 17:25:06
Нащо їм зарплата? Вони по сто гривень на кожних виборах заробляють.