"Нашу державу руйнує корупція. Вона всюди, починаючи з пологових будинків, закінчуючи кладовищами. Чи реально її побороти? Досвід країн Заходу, і конкретно США, говорить, що це можливо. Але, для цього потрібне головне – бажання.
У Штатах таке бажання було і для цього знадобилося всього два нормативно-правових акти - Федеральний закон США Про корупцію за кордоном (FCPA) та Закон RICO, які дозволили за відносно короткий проміжок часу обезголовити найбільші мафіозні клани, в тому числі й ті, які територіально знаходились поза межами США. Показовим прикладом може бути й те, що з 2010 по 2013 рр. до відповідальності було притягнуто 44 великі компанії, серед яких опинились Johnson&Johnson, Ralph Lauren Corporation, General Electric, Pfizer. Широко відомим є розслідування щодо компанії Siemens, якій було присуджено штраф у розмірі близько $2 млрд. Про ефективність дій американських правоохоронців можна судити і по справі Павла Лазаренка.
А коли бажання відсутнє, держава тасує карти з Генпрокурорами, запрошує іноземців, створює нові органи по боротьбі з корупцією, іншими словами – вигадує велосипед. Хоча, реально боротися з корупцією, починаючи з цього моменту, не заважає нічого. Як і не було жодних перешкод для цього рік тому.
Говорив неодноразово, що в Україні діє прекрасний Кримінальний кодекс, який дозволяє притягнути до відповідальності кожного, хто вчиняє злочин. Є правоохоронні органи, повноваження яких виписані достатньо чітко. Немає лише одного – неухильного дотримання принципу невідворотності покарання за вчинені злочини. До сих пір боротьба з корупцією – це лише один із пунктів програми кожної політичної партії, яка зараз при владі.
Якщо принцип невідворотності покарання так і не запрацює, виборці на дільницях повинні дати оцінку цьому факту. Не гучним назвам, не красивим концепціям антикорупційної діяльності, а дотриманню простого правила, яке діє у всьому цивілізованому світі – здійснив злочин, понеси відповідальність, ким би ти не був. Якщо ця влада не здатна його впровадити, значить вона є частиною корупції і не має права залишатися в політиці", - зазначає Віктор Балога.
Фінансист 2015-03-28 / 21:30:37
Доки Національний банк України є структурним підрозділом Федеральної резервної системи США, а не держструктурою України, грунт для корупції завжди існуватиме. Хіба Балога цього не знає?
ZWOLUCH 2015-03-28 / 00:28:56
УМНИЦА БЫЛ И ЕСТЬ НАШ ВИКТОР БАЛОГА.ЭХ .ТАКОГО БЫ ЧЕЛОВЕКА-ДА ПРЕЗИДЕНТОМ ДЕРЖАВЫ...