Нагадаємо, що ЮНЕСКО є унікальною міжнародною організацією, яка визначає стратегію співробітництва держав у галузі освіти, науки, культури та комунікації, завдяки власному міжнародному авторитету організація впливає на формування державної політики країн-учасниць у відповідних галузях та здійснює масштабні культурні, освітянські, інформаційні та наукові програми.
З огляду на те, що одним із головних завдань ЮНЕСКО є ідентифікація, захист та передача майбутнім поколінням культурної та природної спадщини усього світу, активна діяльність в рамках членства в Організації сприяє довготривалому збільшенню міжнародного авторитету країни-учасниці, посилення її впливу у таких важливих царинах суспільної діяльності людства, якими є гуманітарні аспекти його функціонування.
Якраз у цьому контексті заступник Міністра закордонних справ України, Голова національної комісії у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця та доповідачі, перший заступник Міністра культури України Ігор Ліховий, заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан, директор Департаменту світового українства та культурно-гуманітарного співробітництва МЗС України Лариса Дір та інші говорили про перспективи роботи комісії у 2015 році, підготовку делегації України до участі у роботі 196-ї сесії Виконавчої Ради ЮНЕСКО, виконання резолюцій щодо моніторингу ЮНЕСКО ситуації у Криму, та збереження тут об’єктів Всесвітньої культурної спадщини, подання заявок до Міжнародного реєстру ЮНЕСКО «Пам’ять світу” та щодо заходів із відзначення в Україні 70-річчя ЮНЕСКО тощо. Автор цих рядків, порушив питання роботи біосферних резерватів та збереження єдиного в Україні природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». На наше прохання, до плану роботи Комісії в 2015 році, включені питання щодо реалізації в Україні Статутних рамок та Севільської стратегії для біосферних резерватів ЮНЕСКО й імплементації програмних документів ЮНЕСКО до українського законодавства. Окремим пунктом передбачено також «Забезпечити виконання рекомендацій Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, актів Президента України та Кабінету Міністрів України щодо збереження та сталого розвитку регіону розташування української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Букові праліси Карпат та давні букові ліси».
Прийнято рішення про відновлення в електронному вигляді видання інформаційного Бюлетеня Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та схвалено Порядок надання патронату Національної комісії.
Федір Гамор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук, професор, заслужений природоохоронець України, для Закарпааття онлайн