Як зазначив під час відкриття олімпіади начальник обласного управління освіти Михайло Мотильчак, Закарпаття нині є лідером за кількістю шкіл, де навчання ведеться мовами національних меншин. Зокрема, в краї є школи з російською, угорською, словацькою та румунськими мовами навчання. Також вже як другу іноземну вивчають і чеську та польські мови. «Є сподівання, що з нового навчального року як другу іноземну в наших школах вивчатимуть й угорську. Міністерством вже затверджено відповідну програму, нині йде розробка підручників», - повідомив керівник освітньої галузі.
Михайло Попович в першу чергу привітав школярів з тим, що вони пройшли випробовування на олімпіадах різного рівня і нині стали учасниками всеукраїнської олімпіади. «Переможці отримають чимале фінансове заохочення з обласного бюджету. Ми віримо, що ви покажете достойні знання», - звернувся до школярів перший заступник голови облради.
Згідно з умовами проведення олімпіади учасники всеукраїнського етапу з цього предмета отримають за рік з державної підсумкової атестації найвищий бал «12». Переможці отримують додаткові бали до зовнішнього незалежного оцінювання знань. За перше, друге та третє місця зайняті на олімпіаді учні отримають з обласної освітянської програми грошові премії у розмірі відповідно 4,3 та 2 тисячі гривень. Їх викладачі-наставники – вдвічі більшу суму, повідомляють у прес-службі облради.
Батьки і учні 2015-03-24 / 23:27:28
Хотілося б отримати пояснення від пана начальника обласного управління освіти Михайла Мотильчака, на предмет: що потрібно зробити, щоб у школах(або в одній) смт. Великий Бичків, учні могли б вивчати другу іноземну таку як угорську чи румунську? Бажаючі є!