Оглядаючи приміщення лікарні у Тячеві (котра, до слова, є однією з найбільших районних у краї, адже розрахована на стаціонарне лікування близько 530 людей одночасно), керівник області відвідав і відділення, де краянам надають замісну ниркову терапію. Наразі у Тячівській ЦРЛ діє районне таке відділення, гемодіаліз проводять в Ужгороді на базі обласної клінічної лікарні та в Мукачеві, Виноградові і Міжгір’ї також у центральних районних лікарнях. У відділенні в Тячеві терапію отримують близько 20 мешканців району і 13 жителів Хустщини. Раніше таке відділення працювало і на базі Хустської ЦРЛ, але було закрито у 2012-му році, тоді мотивували це "неналежною якістю води" та іншими причинами.
Голова ОДА дав доручення вжити всіх кроків, аби чимшвидше відновити відділення гемодіалізу в Хусті, й дав термін у півтора місяця. "Я знаю проблеми цих людей, чимало з них були в мене на прийомі. Терапія для них життєво необхідна, й я переконаний, що вони мають її отримувати за місцем проживання - у себе в районі. Також вважаю, що такі відділення мають бути по всій області. Ініціюватиму це питання і перед обласною радою", - зазначив Василь Губаль.
Начальний управління охорони здоров'я Закарпатської ОДА Василь Скрип разом з обласними фахівцями наступного тижня на місці вивчатиме умови – можливо, саме через технічну воду ітиметься про відкриття відділення в іншому приміщенні, адже інші умови можна забезпечити.
У разі поновлення роботи з надання замісної ниркової терапії і на базі Хустської ЦРЛ проходити гемодіаліз зможе загалом більша кількість пацієнтів. Загалом в області близько двохсот закарпатських пацієнтів приймають замісну ниркову терапію й, за словами медиків, щороку додаються кількадесят осіб, чий діагноз потребує процедури регулярного гемодіалізу.
Прес-служба Закарпатської ОДА