ЇЇ авторами є науковці інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного Національної академії наук України та Карпатського біосферного заповідника, доктори біологічних наук, професори С.М.Зиман та Ф.Д.Гамор і кандидати біологічних наук О.В.Булах та М.І. Волощук.
Важливо наголосити, що унікальна, рідкісна рослина - нарцис вузьколистий, який утворює знамениту Долину нарцисів на Закарпатті, включена до «Червоної книги України» , Європейських червоних списків та охороняється Бернською конвенцією. Але найцікавіше те, що цей вид зростає на Україні виключно на Закарпатті, а його найбільші популяції в Долині нарцисів, на Свидовецьких і Марамороських горах входять до складу Карпатського біосферного заповідника.
У книзі наводяться результати багаторічних фундаментальних еколого-біологічних досліджень цього унікального ботанічного таксону, які можна вважати суттєвим вкладом у розвиток біологічної науки. Проаналізовано історію досліджень виду у вітчизняній та зарубіжній літературі, географію його поширення, подано еколого-фітоценотичні, морфологічні та популяційні особливості. Проводиться серйозний, критичний перегляд таксономічного статусу цього виду й огляд наявної літератури з таксономії усього роду Narcissus. Не підверджено наявність якихось підвидів та різновидів нарцису вузьколистого, як про це ішлося у в інших наукових джерелах.
Окремо розглянуто проблеми охорони та збереження виду. Підкреслено, що включення Долини нарцисів, Свидовецького та Марамороських високогірних масивів нарцису вузьколистого до складу Карпатського біосферного заповідника створює умови для їх охорони та збереження. А реалізація, зокрема, у Долині нарцисів природоохоронних заходів (періодичне сінокосіння, вирубування верб та регулювання гідрологічного режиму) дозволяє підтримувати цю популяцію у задовільному стані. Більше того, регулювання сукцесійних процесів забезпечує збереження тут ще і 23 видів рідкісних та ендемічних рослин і 10 видів рідкісних тварин, які занесені до «Червоної книги України» та Міжнародних червоних списків.
Федір Гамор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук, професор, заслужений природоохоронець України