Ужгородка Влада Харкова виборола перемогу на Чемпіонаті України з фехтування

14-15 березня в Києві проходив Чемпіонат України з фехтування на шпагах серед юніорів. Упевнену перемогу на цих змаганнях здобула Влада Харкова (Ужгород), яка є лідером національного рейтингу.

На шляху до вершини п'єдесталу Влада у півфіналі перемогла киянку Катерину Чорній із рахунком 15:7, а у фіналі обіграла ще одну представницю столиці Наталію Степанян з рахунком 15:11. Другу «бронзу» завоювала Алла Грищук, яка поступилася Степанян із рахунком 15:13.

Влада Харкова була єдиною спортсменкою, якій вдалося подолати тур прямого вибування без будь-яких перешкод. Іншим власницям нагород було куди складніше. Наприклад, Наталія Степанян вже у 1/32 фіналу потрапила на сильну суперницю - киянку Інну Бровко, яка нещодавно виграла «бронзу» чемпіонату Європи серед юніорів у словенському місті Марібор. На диво, Наталія зуміла впоратися з титулованою опоненткою, обігравши її з рахунком 15: 7, і продовжила свій шлях до нагород. На тому ж етапі складнощі виникли у Алли Грищук (Київ). У 1/32 туру прямого вибування шпажистка зустрілася з Кристиною Рапінець з Ужгорода. Незважаючи на те, що Кристина всю свою спортивну кар'єру фехтувала на рапірі, дівчина чинила гідний опір у поєдинку з київською шпажисткою, але більш досвідчена у своєму виді зброї Алла Грищук зуміла вирвати перемогу з рахунком 13:11. Наймолодшій призерці чемпіонату Катерині Чорній також довелося поборотися за право стояти на п'єдесталі пошани. У 1/4 фіналу Катерина зустрілася з львів'янкою Катериною Мазепою. Результат поєдинку вирішила додаткова хвилина часу. Хоч пріоритет не був на боці представниці Києва, вона зуміла завдати вирішального уколу і обіграла суперницю з рахунком 15:14.

Таким чином, за підсумками змагань п'єдестал пошани був практично «київським»: «бронзу» поділили між собою Алла Грищук та Катерина Чорній, «срібло» ж дісталося Наталії Степанян, але головна нагорода була за Ужгородом, повідомляє Національна федерація фехтування України.