Громадські слухання рекомендували звільнити першого заступника мера Ужгорода І. Волошина та в.о. головного архітектора М. Івегеша

Відповідне першим пунктом зазначене в ухваленій сьогодні резолюції за підсумками громадських слухань стосовно дотримання законодавства працівниками Ужгородської міської ради.

Громадські слухання рекомендували звільнити першого заступника мера Ужгорода І. Волошина та в.о. головного архітектора М. Івегеша

Сьогодні в Ужгороді відбулися громадські слухання щодо дотримання чиновниками міської ради чинного законодавства при здійсненні управлінських функцій. На громадські слухання було запрошено цілу низку посадових осіб ужгородської мерії, як от першого заступника міського голови І. Волошина, заступницю мера Ольгу Травіну, секретаря міської ради Богдана Андріїва, керуючу справами виконкому Даніелу Геворкян, в.о. начальника управління архітектури та містобудування Михайла Івегеша. Усі вони, втім, дружньо проігнорували бажання громади поспілкуватися та на слухання не з’явились, у такий спосіб, як відзначив громадський активіст Роман Богуславський, продемонструвавши своє ставлення громади та її сприйняття. 

Зате прийшли на захід представники правоохоронних органів, зокрема, прокурор Ужгорода Іван Зарева та в.о. головного міліціонера міста Роман Стефанишин. У їх присутності учасники громадських слухань й озвучили велетенський «набір» кричущих порушень законодавства з боку міських управлінців у питанні розпорядження комунальним майном та землями громади, а також імовірних корупційних вчинків, здійснених за діяльності міських чиновників. 

Так, учергове піднімались питання організації та виділення земельних ділянок на площі Петефі «під гаражі» та на вул. Електрозаводській, до яких напряму причетний перший заступник міського голови Іван Волошин. Знову ж таки, були озвучені питання щодо того, в який спосіб згаданий чиновник може бути засновником будівельних фірм або власником підприємств, при цьому виконуючи функції посадовця, адже в такому разі йдеться про яскраво виражену корупційну складову у вигляді конфлікту інтересів. 

Йшлося і про прибудинкові території, які міськими депутатами віддаються у приватні руки без попереднього обговорення такого кроку із мешканцями прилеглих будинків і доведення інформації до їхнього відома. І про роздачу земель із природно-заповідного фонду чи зелених зон, як от у Боздоському парку та парку 40-річчя Перемоги. У цьому контексті громадські активісти зазначали, що сквери і парки не паспортизовані, а значить, не обліковуються навіть як зелені зони, що дає змогу депутатам розпоряджатися ними на власний розсуд. 

Говорили на громадських слуханнях також і про депутатську етику, згадуючи поведінку першого заступника і заразом депутата міської ради Івана Волошина під час останньої сесії, коли той кидався на присутніх активістів з образами. І про безсоромне голосування депутатів чужими картками один за одного навіть і у присутності фото- й телекамер, без відповідного реагування на очевидне правопорушення з боку правоохоронних органів. 

Озвучені факти і прокурор міста і головний міліціонер Ужгорода, маючи слово перед громадою, обіцяли перевірити, однак, попросили активістів за деякими епізодами надати інформацію у письмовому вигляді. Іван Зарева, до прикладу, заявив, що прокуратурою наразі вже вивчаються рішення міської ради щодо виділення земельних ділянок «під гаражі», а також законність надання у приватне користування прибудинкових територій. Разом з тим, прокурора попросили вивчити питання обставин, за яких перший заступник міського голови голосував за виділення земельних ділянок під гаражі на Петефі на свого родича, оскільки таке передбачає конфлікт інтересів. Й одразу ж передали І. Зареві документи, якими підтверджується засновництво І. Волошиним тих чи інших підприємств, хоч той і є чиновником – у такому разі також є підстави говорити про корупційну складову. Крім того, активісти зобов’язалися надати інформацію щодо відсутності паспортизації скверів і зелених зон. 

У підсумку понад двогодинних громадських слухань було схвалено резолюцію. Документом громадські слухання, насамперед, рекомендували міській раді достроково припинити повноваження першого заступника міського голови І. Волошина, а міському голові Ужгорода – звільнити із займаної посади т.в.о. головного архітектора М. Івегеша. Також громадські слухання вирішили звернутися в управління СБУ, Генпрокуратуру, до керівництва партії "Народний фронт", у МВС і податкову стосовно перевірки діяльності згаданих осіб. Крім того, у керівництва міської ради резолюцією вимагають оприлюднити на сайті всі правовстановлюючі документи щодо приватизації майнових об’єктів і не здійснювати відчуження об’єктів комунальної власності без проведення попередньо громадських слухань.

Читайте по темі:

Першого заступника мера Ужгорода Волошина на громадські слухання викликав "піджак", на котрого той безкоштовно оформив землю (ДОКУМЕНТ)

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

12 березня 2015р.

Теги: громадські слухання, рекомендація, звільнення, Волошин, Івегеш

Коментарі

О.Д. 2015-03-14 / 16:41:54
https://www.facebook.com/o.dyba/posts/948145111862718?notif_t=like

Ужгородець 2015-03-14 / 15:59:58
Цікаво, кого планують поставити протестувальники на місця першого заступника мера Ужгорода І. Волошина та в.о. головного архітектора М. Івегеша?

ужгородець 2015-03-14 / 00:30:56
КРАСАВЫ! Так держать!

НОВИНИ: Політика

14:05
Офіс президента про візит Сіярто на Закарпаття: Поведінка Угорщини є неприпустимою
13:26
/ 1
"Передвиборчі" обшуки тепер проводять на Виноградівщині
12:29
В Ужгороді розповіли про можливість для виборців проаналізувати програми політичних партій
12:12
Кандидат в нардепи, в якого відбулися обшуки на Іршавщині, каже, що не знає, підкуп на користь якого саме кандидата йому інкримінують
08:57
/ 3
Дорога облрада: мільйони на зарплати, дорогі автівки, відрядження і прийом делегацій
06:24
/ 2
Через Андріївих, що знялися, бюлетені для виборчого округу №68 передрукують
17:44
/ 2
Київ попросив Будапешт дотримуватися "червоних ліній" на Закарпатті перед виборами
11:50
/ 8
На сайті НАЗК з'явилася декларація Гайдая як кандидата на посаду першого заступника голови Закарпатської ОДА
09:14
/ 22
На Іршавщині у кандидата в нардепи, самовисуванця і члена "Єдиного Центру", відбувся обшук за підозрою у підкупі виборців
08:50
/ 12
На Виноградівщині біля символу угорських військової потуги та імперськості відзначили чергове угорське свято
07:38
/ 10
Роберт Горват привідкрив секрети особистого життя
23:13
/ 14
Закарпатців агітують на хресну ходу РПЦ "За мир і любов в Україні" у Києві
15:00
/ 1
На Закарпатті знову фіксують випадки агітації із порушенням закону
18:02
/ 8
Брензович в Будапешті зустрівся з прем'єром Угорщини Орбаном
10:01
/ 17
Усі "клони" кандидата в нардепи Андріїва одночасно відмовилися балотуватися
09:57
/ 1
На Закарпатті не усі партії делегували людей у ДВК, а кандидат-мажоритарник просив не призначати його представників на керівні посади
09:29
/ 20
Ще одним кандидатом на заступника голови Закарпатської ОДА може стати мукачівський "регіонал" Швардак
01:35
/ 2
На Закарпаття їдуть керівник адміністрації прем’єр-міністра та глава МЗС Угорщини
20:42
Закарпатський нардеп голосуванням за сонячні електростанції для "приватників" спростував кампанію його дискредитації
16:18
/ 3
ВР ухвалила Виборчий кодекс, що передбачає відкриті списки. Як голосували нардепи від Закарпаття
03:41
/ 13
У Середньому заклали перший камінь у будівництві угорського культурного центру імені Бутлера
18:03
/ 15
Зеленський звільнив голів Хустщини, Тячівщини та Виноградівщини
17:40
/ 3
Зеленський закликав призначити керівництво митниці у чотирьох областях, зокрема – й на Закарпатті
12:20
/ 41
На ще одного заступника "губернатора" Бондаренка планують "аристократа" і екс-заступника Погорєлова Алена Панова
04:18
/ 58
У Закарпатській ОДА готують подання на призначення заступником «губернатора» екскомсомольця, «багатопартійця» і лобіста вітряків на Боржаві Приходька
» Всі новини