Закарпаття представляли заступник голови ОДА Михайло Рівіс, керівництво департаментів економічного розвитку та торгівлі, агропромислового розвитку, представники хлібопекарських підприємств та торгових мереж.
Олексій Павленко у своєму виступі назвав стрибок цін на основні продукти харчування необґрунтованим, пов’язаним передусім із нестабільністю на валютному ринку країни та помилками логістики. Він назвав такі цифри: за рік вітчизняними виробниками виробляється близько 350 тис. тонн олії, з яких лише 45 тис. тонн. споживає внутрішній ринок (15 % від виробітку); цукру виробляється 2,1 млн. тонн, тож на 1 березня маємо більш як 700 тис. тонн надлишку. Отже, реальних підстав для паніки сьогодні немає.
Про ситуацію із забезпеченням внутрішнього ринку продовольчим зерном і борошном учасників наради поінформував в.о.голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко. Він надав пояснення щодо зміни умов форвардних закупівель, зокрема назвав нині існуючу розрахункову ціну неактуальною і збитковою. На його думку, кінцева ціна на зерно та борошно має формуватись із застосуванням кореляції курсу валюти, а схеми закупівель мають бути простими і прозорими.
Далі селекторну нараду продовжили звіти регіонів. На Закарпатті за останню декаду лютого ціни на основні продукти харчування на продовольчому ринку зросли. Особливо це стосувалося таких основних продуктів як борошно пшеничне – на 245%, макаронні вироби – на 172%, цукор – на 193%, олія соняшникова – на 162%.
З початку року зросли ціни на основні види хліба. Причиною цьому став ріст закупівельних цін на зерно, борошно та енергетичної складової його виробництва.
Нині зерна продовольчої пшениці в області достатньо. На сьогодні в торгівлі відсутній ажіотаж на будь-які види продуктів, запевняє заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Лесьо. Як прокоментував посадовець, ціни на основні продукти харчування стабілізувалися. Так, до прикладу, середня ціна у супермаркетах Ужгорода за кілограм борошна пшеничного – 10 грн, макаронних виробів – 13 грн., цукру – 17 грн., олію (1 л) – 21 грн., крупи гречаної – 24 грн., рису – 25 грн.
Також в обласному центрі планується проведення Великодньої ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції за прийнятними цінами, повідомляють в управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.
Левко 05.03.2015 / 11:50:30
У попередньому коментарі пропущена літера е в імені.
Лвко 05.03.2015 / 11:47:58
"Особливо це стосувалося таких основних продуктів як борошно пшеничне – на 245%, макаронні вироби – на 172%, цукор – на 193%, олія соняшникова – на 162%."
Залишилося стабілізувати роботу похоронних контор на рівні кілька десятків чи сотень покійників за добу.
P/S. На початку 70-х років, у Чілі під егідою МВФ. проводилися реформи. В результаті за першу зиму померло більше 2 млн. чілійських пенсіонерів! Тоді Піночет мало не копняками витурив представництво МВФ з країни. І правильно зробив.
Населення України втричі перевищує населення Чілі. Тому нам слід очікувати, орієнтовно щонайменше 5-6 млн. покійників?