Про це сказала Високий представник ЄС у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні в ефірі італійського радіо RAI.
Вона оцінила укладені домовленості як "крок у правильному напрямку" і існує "дуже багато інструментів", щоб втілити їх у життя.
"Можемо посилити присутність спостерігачів на місцях, можемо сприяти національному діалогу і конституційній реформі, можемо також підтримувати економічні реформи в Україні, підняти рівень гуманітарної допомоги", - зазначила Могеріні.
"Це все дуже складно, в цьому конфлікті немає нічого простого. Найбільш важливим є моніторинг, не тільки набуття чинності пункту про припинення вогню, але й всі наступні кроки", - додала вона.
На її думку, для цього необхідне спільне зобов’язання Євросоюзу, ОБСЄ, Ради Європи.
"Це був і є процес, в який залучена вся Європа", - зазначила Могеріні, відповідаючи на критику її відсутності у Мінську. В цьому контексті вона нагадала численні зустрічі міністрів закордонних справ, які проводились з української проблематики.
"Так званий нормандський формат – це не тільки ініціатива двох держав-членів ЄС", - додала очільниця європейської дипломатії.
Нагадаємо, раніше вона говорила, що канцлер Німеччини та президент Франції мають офіційний мандат Євросоюзу для проведення переговорів з питання врегулювання кризи у "нормандському форматі".