Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
"Будь-які кроки щодо амністії будуть здійснюватися в рамках закону, який розглядався Верховною радою", - зазначив він.
"Така амністія жодним чином не може бути надана тим, хто був задіяний і залучений до злочинів проти людяності", - наголосив Клімкін.
"Це абсолютна позиція, яка однозначно була підкреслена в рамках переговорів", - додав він.
Україні нададуть всі технічні засоби для контролю виконання Мінських домовленостей, включно із супутниковою технікою, розповів Клімкін.
За його словами, Україна і її партнери "вперше отримали згоду Росії на підтримку логіки Мінських домовленостей і готовність їх підтримувати".
За його словами, концепція домовленостей полягає у створенні зони, з якої буде відводитися важке озброєння.
"Ми будемо використовувати всі технічні засоби для контролю над виконанням цього процесу. І нам будуть допомагати у залученні в тому числі супутникового обладнання, щоб ми мали реальну картину", - заявив Клімкін.
"Ми отримали підтвердження зобов'язання щодо виводу всіх іноземних формувань з Донбасу. На жаль, у нас немає чіткої дати ,але ми будемо працювати над цим пунктом, з метою встановити і практичну логіку, і часові рамки цього процесу", - додав він.
Клімкін пояснив, що місцеві вибори на Донбасі, які передбачені домовленостями, будуть здійснюватись під пильним контролем ОБСЄ.
"Саме висновок ОБСЄ буде врешті критерієм того, чи правильно йде підготовка до виборів, і чи вибори відбулись вільно і чесно. Я уже працюю над тим, щоб залучити ОБСЄ для консультацій щодо практичних аспектів підготовки цих виборів. ОБСЄ буде присутня в цьому процесі з першої секунди", - заявив глава МЗС.