Про це він сказав на прес-конференції з канцлером ФРН Ангелою Меркель.
"Можливість військового розв’язання цього конфлікту була завжди низькою. Росія має значну військову потугу, довгий кордон з Україною, не можна ігнорувати і історичні зв’язки з Україною. Росія заплатила значну ціну за свою агресію. І вона продовжиться. Якщо ціна стане зависокою, РФ піде на діалог" - наголосив він.
"Якщо ж дипломатичні шляхи не спрацюють, США і Європа готові збільшувати цю ціну", - наголосив президент США.
За його словами, якщо дипломатичні спроби цього тижня програють, на Росію чекає сильна і єдина реакція США та ЄС.
"Якщо дипломатично конфлікт не буде вирішений, то ми будемо розглядати інші шляхи і я попросив своїх експертів розглянути можливі шляхи надання Україні захисну зброю, але рішення ще не ухвалене", - сказав Барак Обама
"Що важливіше – допомогти економіці. Важливо довести життєздатність проекту незалежної України", - наголосив він.
За його словами, США та ЄС продовжуватимуть надавати Україні підтримку, в тому числі економічну й у проведенні реформ.
Обама наполягає, що зараз завданням світу є не покарання Росії, а її стримування від подальшої агресії на територію України.
Про це він заявив під час спільної прес-конференції з німецьким канцлером Ангелою Меркель.
"Наш аналіз свідчить, що зараз те що нам потрібно робити – це утримувати Росію від подальшого наступу на територію України. І це буде на користь і американцям, і німцям. А робити це потрібно дипломатичними методами", - заявив президент США, визнаючи водночас, що наразі дипломатія не дає необхідного успіху.
"Ми не маємо бажання, щоби Росія лишилася в програші (внаслідок тиску Заходу). Нам не потрібна слабка Росія. На потрібна сильна, процвітаюча Росія, яка буде нашим партнером. Але, на жаль, Росія ухвалила рішення, яке є поганим для Росії, поганим для Європи і поганим для світу", - додав він.
Барак Обама зазначив, що США намагаються погодити з ЄС стратегію протидії РФ: "Ми маємо показати їм, що світ – єдиний у протистоянні цій агресії".