Про це в інтерв'ю "Платформі" заявила заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе.
"Велика різниця ще в тому, що ви просто не розумієте, наскільки ж ви європейська країна порівняно з більшістю держав колишнього СРСР. У Грузії ситуація була набагато складніша – і країна була бідніша, і обстановка була набагато криміногенніша", – сказала вона.
Крім іншого, за словами заступника міністра, реформам в Україні сьогодні допомагають нові технології, які тоді були недоступні.
Також роботу, за її словами, полегшує бажання змін з боку людей.
"В Україні легше. Справа в тому, що у Грузії реформи йшли зверху. Це іноді полегшує процес прийняття рішень, але не спрощує імплементацію реформ. А у вас вони йдуть знизу. ... Крім того, люди відкриті до різних варіантів, і ця відкритість дуже полегшує реформи", – пояснила Згуладзе.
Вона також додала, що зміни передбачають не тільки нові обов'язки поліції і інше ставлення до людей, але й інше ставлення людей до нових правоохоронців.
"Люди теж повинні змінитися, одна лише поліція не доб'ється верховенства закону. Воно настане лише тоді, коли цивільні люди будуть виконувати законний наказ людини у формі. Зараз ми в боргу перед населенням, і повинні дати людям якісну систему. Але потім ми повинні просити їх поважати нас і довіряти", – сказала заступник міністра.
Вона також повідомила, що нова патрульна поліція буде носити нову форму, оскільки стара була не тільки негарною, але і непрактичною, в ній неможливо було повноцінно рухатися.
"Та просто функції такої у ДАІ навіть не було – раніше вони просто стояли з паличками. А патрульна служба буде рухатися і працювати. ... Щоб мати якісний правоохоронний орган, нам потрібна міліція, якій подобається своя робота. І сам собі у формі цей співробітник повинен подобатися", – розповіла вона.
За словами Згуладзе, претенденти на роботу в новій патрульної службі будуть проходити чотири етапи співбесіди – електронний тест загальних навичок з 60 питань; медогляд і фізичні тести; міжнародний психологічний тест; структуровану співбесіду.
Вона повідомила, що тренерів нової патрульної служби готують фахівці зі США.
"У нас вже є іноземні інструктори, зараз вони в основному зі США – дуже хороші фахівці з SWAT, які будуть готувати українських викладачів. Вони будуть відповідати за тактичні тренування. Другий рівень – це, скажімо так, професійні юридичні знання. А третій – це нові дисципліни", – сказала Згуладзе.
Головним фінансистом цієї реформи, за її словами, виступають США.
"Ми в процесі переговорів з іншими країнами, але не хочу називати їх, поки ми остаточно не домовилися. Є і донори менші, наприклад, процес навчання покриває ОБСЄ та фонд "Ренесанс". У нас велика міжнародна команда", – повідомила заступник міністра.
Згуладзе впевнена, що проведення реформ, таким чином, допоможе принести значні зміни в Україні.
"Вся країна зміниться", – запевнила вона.