Судом у підсумку кількамісясного судового розгляду справи Богдана Пилипіва та трьох його товаришів засуджено усіх мобілізованих добровольців. Трьом із обвинувачених присуджено умовні терміни, тоді як Богдан Пилипів, стараннями головного міліціонера області Сергія Шаранича, якому активно та безстрашно опонував Богдан Пилипів, отримав реальний строк у 4 роки.
Для Богдана Пилипіва, який "з подачі" міліції Шаранича звинувачувався у замаху на життя правоохоронця, вимаганні зброї, спробі штурму адмінбудівлі облУСБУ та незаконному зберіганні й володінні вогнепальною зброєю, прокуратура в особі прокурора Іллі Ільчука просила 9 років ув'язнення. Іншим трьом підсудним, звинуваченим у хуліганстві, - від 3 до 4 років із умовним відбуванням покарання у 2-3 роки.
Реальні та умовні тюремні терміни прокуратура просила усупереч усім прогалинам у лінії звинувачення, попри явні та прозорі фальшування справи та її замовний характер, не зважаючи на явні невідповідності звинувачень і доказів у вигляді відеозаписів з камер спостереження поблизу УСБУ, що раз по разу, з кожним наступним судовим засіданням, усе більше вказували на замовність зазначеної справи. Що опосередковано також підтвердило і написання заяви пораненим сержантом Віталієм Глузданем про відсутність моральних та матеріальних претензій до Богдана Пилипіва.
Утім, усі наведені стороною захисту аргументи про надто відчутну неоднозначність справи та її замовний характер виявились, у підсумку, не достатніми для суду, який присудив Богдану Пилипіву 4 роки тюрми, двом з обвинувачених - по 2 роки із 1 роком умовного відбування покарання, і ще одному - 3 роки із умовним відбуванням строку 2 роки.
Найімовірніше, винесене рішення у визначені терміни буде оскаржено в порядку апеляції - надто вже кричущі факти явних фальшувань доказів та ігнорування відеозаписів, що фіксували перебіг подій під будівлею УСБУ. Тому, про остаточну нейтралізацію незручного для головного міліціонера області Сергія Шаранича активіста наразі не йдеться.
Зате йдеться про інші страшні і, здавалось би, потенційно неможливі в умовах постреволюційного часу в Україні ситуації: коли, замість того, аби дати можливість доброволцям професійно боронити на Сході цілісність та майбутнє держави від ворога зовнішнього, вороги внутрішні завдяки грубим провокаціям відправляють цих самих добровольців за ґрати - тільки за те, що останні мають чітку проукраїнську позицію та несприйняття колишніх умов "гри", за якими й досі, за інерцією, воліли б жити "шараничі" усієї новітньої країни.
До речі, свого часу підтримку Богдану Пилипіву, який до взяття під варту внаслідок міліцейської провокації проходив бойове злагодження на посаді командира взводу розвідки 128-ої гірсько-піхотної бригади, із зони ведення бойових дій висловили його побратими, активісти СПО "Карпатська Січ".
Сьогодні ж, в очікуванні вироку суду, відео зі словами підтримки Богдана Пилипіва під назвою "Ворам - тюрми! Патріотам - волю!" опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук журналіст, який нині несе слубу на східному фронті, Дмитро Зотов.