Метою візиту стало підписання угоди про співпрацю з чотирма сільськими радами: Рокосівською, Данилівською, Липецькополянською та Березівською. Саме громади цих населених пунктів були відібрані для співпраці, яка дасть можливість реалізувати на території села важливі проекти. Європейський Союз готовий співфінансувати ті проекти, які громада вибере собі сама.
«Третя фаза проекту стартувала в Закарпатській області 17 жовтня 2014 року. Було підписано угоду про партнерство між Закарпатською обласною державною адміністрацією, обласною радою та Програмою розвитку ООН. Завершення цієї фази планується у лютому 2018 року. На конкурсних засадах ми відібрали райони, з якими підписали партнерські угоди. В кожному з районів, які стали учасниками проекту, було оголошено конкурс між сільськими радами. В результаті цього, відібрано по чотири громади в районі, які будуть нашими партнерами», — розповідає Любов Павлович.
Хустщина не стала винятком. Чотири населені пункти матимуть можливість вирішити цього року найбільш болюче питання. Фінансуватиметься проект не лише Європейським Союзом, які виділяють не більше 70% відсотків від вартості, а й братиме участь сільська рада, яка повинна надати не менше 25 %, а громада села повинна зібрати не менше 5% коштів від загальної суми.
Село Рокосово стало першим, куди завітала координатор Проекту ЄС ПРООН в Закарпатській області Любов Павлович. Рокосівська громада вже має досвід у реалізації проектів за підтримки Європейського Союзу. Минулого року у селі Вертеп, яке відноситься до Рокосівської сільської ради у навчально-виховному комплексі було встановлено твердопаливний котел. Сільський голова Павло Джуга каже, що цього року реалізовуватимуть проект саме у селі Рокосово. Проблем є чимало, тому спільно з громадою будуть вирішувати, що в першу чергу потрібно зробити і на що в них вистачить коштів.
Наступним населеним пунктом, де підписали угоду стало село Данилово. Ця громада вперше працюватиме з цим фондом, тому тут є що вирішувати та допомагати. Завітали цього дня гості й на зустріч з громадами сіл Липецька Поляна та Березово, які також не мають досвіду, але мають неабияке бажання працювати, що дуже важливо, повідомляють у Хустській районній раді.