До дня народження композитора в Ужгороді відбудеться концерт "Геніальний Моцарт" (ФОТО)

28 січня о 18.30 у Великій залі Закарпатської обласної філармонії відбудеться концерт «Геніальний Моцарт». У супроводі симфонічного оркестру філармонії гратиме лауреат міжнародних конкурсів Олег Рудницький (фортепіано, Львів).

До дня народження композитора в Ужгороді відбудеться концерт "Геніальний Моцарт" (ФОТО)

Диригент – Вікторія Свалявчик-Цанько. Ведуча – Наталія Піцур. У програмі: Симфонія №40  соль мінор KV 550, Соната  №10 До мажор KV 330 та Концерт №14 для фортепіано та оркестру  KV 449.  

Чи не найвідомішим з цих творів, та й узагалі з усього багатющого доробку Вольфганга Амадея Моцарта є Симфонія №40 соль мінор. Її написання (1788 р.) припало на останні роки життя композитора. Це був важкий період – Австрія перебувала у стані війни, а маестро з сім’єю потерпав від фінансових труднощів. Змушений із центру Відня переїхати до дешевших апартаментів у передмісті, Моцарт страждав від депресії і все менше писав. Тоді й з’явилися  на світ його останні три симфонії (39, 40, 41). Цікаво, що серед усіх симфоній Моцарта є лише дві мінорні. І саме одна з них, знаменита 40-а звучатиме цього вечора у виконанні Олега Рудницького. 

До слова, концерт відбудеться майже у день народження великого генія, адже Моцарт народився 27 січня 1756 року (помер у 1791). За свої короткі 35 років він написав понад 600 творів: симфоній, опер, інструментальних концертів, квартетів, сонат, Реквієм та багато інших інструментальних та хорових шедеврів. Блискуче, мов спалах яскравого світла життя, раптова смерть, величезний музичний спадок досі розбурхують уяву численних шанувальників Маестро. Його безсмертні творіння пройшли випробування століттями і досі залишаються вершиною класичної епохи за чистотою мелодії та форми.

Про виконавця

Його називають піаністом екстра-класу. Ним неймовірно пишаються земляки: уродженець невеличкого галицького міста (Новий Розділ Львівської області) зовсім юним почав впевнено підкорювати світ. Вже з десяти років Олег Рудницький демонстрував вражаючу гру на фортепіано, а в 13-ть став наймолодшим лауреатом Міжнародного конкурсу піаністів ім. М. Лисенка: організатори надто пізно спохопилися, що Олег неповнолітній, а судді були в такому захваті від юного виконавця, що зробили виняток з правил. З тих пір хлопчина постійно випереджав час. У 1994 р. здобув звання Лауреата міжнародного конкурсу ім. С. Прокоф’єва. Екстерном склавши іспити у рідній школі, перейшов на навчання до Львівської середньої музичної школи ім.С.Крушельницької. Але і її закінчив завчасу, бо через блискучі успіхи у 15-річному віці був без іспитів прийнятий до Львівської консерваторії. У 2003 р. закінчив аспірантуру Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка у класі нашого земляка, заслуженого артиста України Йожефа Ерміня та професора, заслуженого діяча мистецтв України Марії Крих. Брав уроки та майстер-класи у професорів І.Плотнікової, В. Носова, Ю. Лисиченка (Росія), Е. Піхт –Аксенфельд (Німеччина), Д. Надорі (Угорщина). Гастролював у провідних культурних центрах України, Словаччини, Чехії, Польщі, Угорщини, Росії, Білорусії, Австрії, Японії. Брав участь у багатьох міжнародних фестивалях. З 2000 року є солістом Львівської обласної філармонії.

У репертуарі Олега Рудницького понад 200 творів різних стилів, що складають біля 30 сольних програм, 20 концертів для фортепіано з оркестром. Співпрацював з багатьма українськими і зарубіжними оркестрами, диригентами, серед яких відомі корифеї: Володимир Сіренко, Ярема Скибінський, Айдар Торибаєв, Євген Тутевич, Роман Филипчук, Ярема Колесса, Іван Юзюк, Аркадій Пєвцов (Україна); Філіппо Конті (Італія), Міша Кац (Франція), Ганс Яскульський, Георг Майс (Німеччина). 

Львівський піаніст вже радував своєю творчістю наших краян. Зокрема, два роки тому він грав В.А.Моцарта, М.Мусорського та К.Дебюсі у супроводі камерного оркестру Закарпатської обласної філармонії. Наразі чекаємо на нову зустріч з маестро.

 

Підготувала Таісія Грись

19 січня 2015р.

Теги: Моцарт, концерт

НОВИНИ: Культура

23:52
Обласний театр у Хусті запрошує на прем’єру трагкомедії "Коматозники"
15:40
Закарпатський облмуздрамтеатр зустрічатиме глядачів у неділю виставою "Я чекаю на тебе, мій любий!.."
09:19
Книгу ромською про життя циган у Підвиноградові презентували на Закарпатті
22:58
В Ужгороді презентували виставку медитативного живопису
11:55
До Ужгорода з концертом завітає джазовий колектив Aramis із Сум
10:23
Мукачівський драматичний театр відкрив 73 театральний сезон трагікомедію "З днем народження, Генріх!"
10:20
В Ужгороді більше тижня тривав фестиваль старовинної музики "Фортеця Унг"
18:18
Концерт фортепіанного дуету з Мексики відбувся в Ужгороді
16:07
/ 1
30 робіт, присвячених Ужгороду, представили на огляд у скансені батько й син Климковичі та Василь Парій
15:41
В Ужгороді врочисто закрили фестиваль "Інтерлялька"
13:25
ФОТОФАКТ. Студентський оркестр музичного коледжу ім. Задора концертом привітав освітян із професійним святом
13:12
У "Паланку" в Мукачеві Тетяна Рибар представить свій "Осінній вернісаж"
10:50
Симфонічний оркестр обласної філармонії зіграє слухачам на концерті в Ужгороді Чайковського та Римського-Корсакова
13:06
У скансені в Ужгороді пройде другий фестиваль гончарства
10:58
Ужгородська дитяча музшкола імені Чайковського відзначення свого 75-річчя почала зі святкового концерту
17:52
В Ужгороді розпочався Міжнародний фестиваль "Інтерлялька"
10:55
В Ужгороді відкриють виставку Володимира та Миколи Климковичів
01:03
В Ужгороді можна оглянути виставку пастелей Шандора Балоґа
00:09
Уродженець Ужгорода з Литви представить в рідному місті концерт-моноспектакль "Історія Божої людини"
12:37
Музиканти з Мексики заграють в Ужгороді фотрепіанний концерт у чотири руки
11:10
Міжнародний фестиваль органної музики в Ужгороді продовжать гості з Поділля
14:04
Ужгородська дитяча музична школа №1 імені П.І.Чайковського концертом почне відзначати 75 років своєї діяльності
10:32
/ 3
Головний архітектор Закарпаття презентував свій літературний доробок
16:37
Масштабна "подвійна" виставка відкрилася в Ужгороді назустріч Дню художника
17:01
В Ужгороді покажуть стрічки Міжнародного кінофестивалю "Світло"
» Всі новини