До дня народження композитора в Ужгороді відбудеться концерт "Геніальний Моцарт" (ФОТО)

28 січня о 18.30 у Великій залі Закарпатської обласної філармонії відбудеться концерт «Геніальний Моцарт». У супроводі симфонічного оркестру філармонії гратиме лауреат міжнародних конкурсів Олег Рудницький (фортепіано, Львів).

До дня народження композитора в Ужгороді відбудеться концерт "Геніальний Моцарт" (ФОТО)

Диригент – Вікторія Свалявчик-Цанько. Ведуча – Наталія Піцур. У програмі: Симфонія №40  соль мінор KV 550, Соната  №10 До мажор KV 330 та Концерт №14 для фортепіано та оркестру  KV 449.  

Чи не найвідомішим з цих творів, та й узагалі з усього багатющого доробку Вольфганга Амадея Моцарта є Симфонія №40 соль мінор. Її написання (1788 р.) припало на останні роки життя композитора. Це був важкий період – Австрія перебувала у стані війни, а маестро з сім’єю потерпав від фінансових труднощів. Змушений із центру Відня переїхати до дешевших апартаментів у передмісті, Моцарт страждав від депресії і все менше писав. Тоді й з’явилися  на світ його останні три симфонії (39, 40, 41). Цікаво, що серед усіх симфоній Моцарта є лише дві мінорні. І саме одна з них, знаменита 40-а звучатиме цього вечора у виконанні Олега Рудницького. 

До слова, концерт відбудеться майже у день народження великого генія, адже Моцарт народився 27 січня 1756 року (помер у 1791). За свої короткі 35 років він написав понад 600 творів: симфоній, опер, інструментальних концертів, квартетів, сонат, Реквієм та багато інших інструментальних та хорових шедеврів. Блискуче, мов спалах яскравого світла життя, раптова смерть, величезний музичний спадок досі розбурхують уяву численних шанувальників Маестро. Його безсмертні творіння пройшли випробування століттями і досі залишаються вершиною класичної епохи за чистотою мелодії та форми.

Про виконавця

Його називають піаністом екстра-класу. Ним неймовірно пишаються земляки: уродженець невеличкого галицького міста (Новий Розділ Львівської області) зовсім юним почав впевнено підкорювати світ. Вже з десяти років Олег Рудницький демонстрував вражаючу гру на фортепіано, а в 13-ть став наймолодшим лауреатом Міжнародного конкурсу піаністів ім. М. Лисенка: організатори надто пізно спохопилися, що Олег неповнолітній, а судді були в такому захваті від юного виконавця, що зробили виняток з правил. З тих пір хлопчина постійно випереджав час. У 1994 р. здобув звання Лауреата міжнародного конкурсу ім. С. Прокоф’єва. Екстерном склавши іспити у рідній школі, перейшов на навчання до Львівської середньої музичної школи ім.С.Крушельницької. Але і її закінчив завчасу, бо через блискучі успіхи у 15-річному віці був без іспитів прийнятий до Львівської консерваторії. У 2003 р. закінчив аспірантуру Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка у класі нашого земляка, заслуженого артиста України Йожефа Ерміня та професора, заслуженого діяча мистецтв України Марії Крих. Брав уроки та майстер-класи у професорів І.Плотнікової, В. Носова, Ю. Лисиченка (Росія), Е. Піхт –Аксенфельд (Німеччина), Д. Надорі (Угорщина). Гастролював у провідних культурних центрах України, Словаччини, Чехії, Польщі, Угорщини, Росії, Білорусії, Австрії, Японії. Брав участь у багатьох міжнародних фестивалях. З 2000 року є солістом Львівської обласної філармонії.

У репертуарі Олега Рудницького понад 200 творів різних стилів, що складають біля 30 сольних програм, 20 концертів для фортепіано з оркестром. Співпрацював з багатьма українськими і зарубіжними оркестрами, диригентами, серед яких відомі корифеї: Володимир Сіренко, Ярема Скибінський, Айдар Торибаєв, Євген Тутевич, Роман Филипчук, Ярема Колесса, Іван Юзюк, Аркадій Пєвцов (Україна); Філіппо Конті (Італія), Міша Кац (Франція), Ганс Яскульський, Георг Майс (Німеччина). 

Львівський піаніст вже радував своєю творчістю наших краян. Зокрема, два роки тому він грав В.А.Моцарта, М.Мусорського та К.Дебюсі у супроводі камерного оркестру Закарпатської обласної філармонії. Наразі чекаємо на нову зустріч з маестро.

 

Підготувала Таісія Грись

19 січня 2015р.

Теги: Моцарт, концерт

НОВИНИ: Культура

07:57
Закарпатська філармонія закриє сезон великим концертом симфонічного оркестру і солістів
14:45
"Всередині і ззовні". В Ужгороді представили контрастну виставку Естер-Анастасії Франчук
11:57
"Книга-фест – 2019" визначила переможців
09:51
Збірку віршів закарпатського військовика Володимира Тимчука презентували в Ужгороді
22:18
/ 1
З'явилася друком "Історія хвороби" закарпатця Ярослава Ороса
13:33
/ 1
В Ужгороді запрацювала обласна виставка "Книга-фест-2019"
09:59
Київська театральна студія "Вік" покаже виставу на малій сцені Закарпатського обласного муздрамтеатру
21:25
Закарпатські лялькарі долучилися до фестивальних та ювілейних заходів Кошицького театру ляльок
15:56
Мешканці Ділового, що на Рахівщині знову перекривали автошлях Мукачево-Рогатин
12:03
У Генконсульстві Угорщини в Ужгороді відкрилася виставка Шандора Балога
09:18
Ансамбль "Угорські мелодії" потішить шанувальників концертом
07:54
В Ужгороді відбудеться концерт камерного оркестру обласної філармонії
09:25
Видатна піаністка сучасності, закарпатка Етелла Чуприк запрошує на бенефіс в Ужгороді
09:19
В Ужгороді горіли склад і приватна лазня, у на Берегівщині – житловий будинок
18:02
На Закарпатті вийшов друком перший цьогорічний номер журналу "Культурологічні джерела"
18:02
На Закарпатті вийшов друком перший цьогорічний номер журналу "Культурологічні джерела"
13:45
В Ужгороді обласний муздрамтеатр вдруге покаже прем'єру "Жменяків"
10:23
/ 1
Виставка словацьких митців Закарпаття відкрилася у Генконсульстві Словаччини в Ужгороді
18:12
В Ужгороді презентували "Чехословацький світ у Карпатах" Владіміра Куштека
18:06
/ 1
Понад 40 портретів на шкірі, виконаних в авторській манері, представив в Ужгороді львівський митець Василь Струс
16:24
"Стежиною до щастя" проведе вперше слухача ансамбль "Закарпатські візерунки" в Ужгороді
14:53
/ 1
"Імпресія" Василя Когутича запанувала у скансені в Ужгороді
10:18
/ 2
Виставку акварелі одного з кращих акварелістів країни можна оглянути в Ужгороді
10:11
В Ужгороді львівський митець Микола Струс покаже виставкове "Світло в тобі"
08:03
В ужгородському скансені вихованців дитячих будинків вчили робити традиційні закарпатські іграшки
» Всі новини